Today.ua

Сон на голодний шлунок вигадали мізантропи: їжа на ніч, яка не зашкодить здоров'ю та фігурі

Сон на голодний шлунок – зовсім не обов'язкова умова схуднення. Навпаки, їжа на ніч у помірному обсязі та в певному асортименті допоможе позбутися відчуття голоду, дасть організму необхідні поживні речовини і дозволить спокійно спати до ранку.

Що можна з'їсти на ніч без шкоди для схуднення і здоров'я, розповіла лікар-дієтолог Марія Вороненко.

Лягати спати натщесерце – для багатьох неабияке випробування. Через таку вимогу багато людей відмовляються від дієти, покидаючи спроби схуднути і поправити здоров'я, вже після кількох неспокійних ночей. Адже заснути голодним непросто: організм вимагає свого. Недарма ж усі представники тваринного світу засинають, лише ситно попоївши. А homo sapiens, хоч і вважає себе вінцем творіння, та все одно мимоволі підкоряється правічним законам природи і життя.

Втім, як стверджують дієтологи, сон на голодний шлунок – зовсім не обов'язкова умова схуднення та оздоровлення. Навіть більше: в окремих випадках він може зашкодити. Адже організм гостро реагує на нестачу їжі і починає накопичувати жир від чого завгодно. Отож, сон на голодний шлунок придумали садисти і людиноненависники.

Яка їжа на ніч не зашкодить організму і дозволить спати без кошмарів

М'ясо. Будь-яке нежирне м'ясо (телятину, курячу грудку, кролика, індичку) можна спокійно вживати на ніч. Ну, звісно, без фанатизму.

Морепродукти. Мідії, краби, креветки – усе це не тільки смачно, але й поживно. І ще, на жаль, дуже дорого.

Риба. Усі сорти риби, крім жирних, можна спокійно їсти перед сном. Тобто, якщо у вашому вечірньому меню буде щось із цього списку (тріска, форель, лосось, судак, тунець, окунь морський і річковий, горбуша), то ви можете бути певні: отримані з ними калорії не будуть зайвими. А поживні речовини, що в них містяться, взагалі принесуть лише користь вашому організму.

Свіжі овочі. Це все взагалі дуже низькокалорійне, але надзвичайно корисне. Отже сміливо кладіть собі на тарілку щось із цього: капусту, солодкий перець, огірки, редис, томати, будь-яку зелень, цибулю всіх видів.

Яйця у будь-якому вигляді. Можна просто зварені. А можна у вигляді омлету із зеленню та сиром.

Кисломолочні продукти. Сміливо включайте до свого вечірнього раціону кефір, несолодкий йогурт, кисле молоко, нежирний домашній сир.

Горіхи. Можна вживати мигдальні горіхи, а також волоські. Але і тих, і інших має бути не більше 5-10 штук, адже горіхи доволі калорійні.

Нагадаємо, можна також приготувати дієтичний капустяний пиріг, який зовсім не нашкодить фігурі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ