Споживають електроенергію, навіть не працюючи: які побутові прилади варто відключати від мережі

Автор: Ольга Березовська

В Україні підвищили тариф на електроенергію, тож українцям буде корисно економити, щоб не витрачати багато грошей на оплату комунальних послуг. Наприклад, можна регулярно відключати від мережі деякі побутові прилади, які продовжують споживати електроенергію навіть у вимкненому стані.

Споживають електроенергію, навіть не працюючи: які побутові прилади варто відключати від мережі - today.ua

Може здатися, що вимкнена побутова техніка не витрачає електрику, але насправді це не так. Деякі прилади продовжують споживати енергію, якщо включені в розетку, і витрати на таку "вимкнену енергію" можуть становити близько 10% від усіх витрат на оплату світла. Тому, якщо відключати їх від мережі, можна заощадити.

Телевізор

Люди звикли вимикати телевізори та аудіосистеми за допомогою пульта. Але навіть у вимкненому режимі ця техніка продовжує споживати електроенергію, щоб в разі необхідності відреагувати на активність пульта. Тому українцям варто вимикати телевізор із розетки, коли його ніхто не дивиться.

Ноутбук та комп'ютер

Експерти говорять про те, що ноутбук чи комп'ютер навіть у вимкненому стані споживає електроенергію. Це відбувається через зарядні пристрої, адаптери живлення або інші підключені до нього пристрої, наприклад, сканер або принтер.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Wi-Fi роутер

Мало хто замислювався над тим, щоб вимикати роутер, коли ніхто не користується інтернетом у будинку. Щоб підтримувати з'єднання, ця техніка постійно споживає електроенергію. Тому при виході з дому варто відключати її від мережі, щоб заощадити.

Споживають електроенергію, навіть не працюючи: які побутові прилади варто відключати від мережі

Кухонна техніка

Побутова техніка з таймерами та цифровими дисплеями, наприклад пральна машина чи мікрохвильова піч, також продовжує споживати енергію, навіть якщо нею ніхто не користується в даний момент. Електрика потрібна їй для того, щоб показувати час або інші дані на дисплеї.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зарядний пристрій гаджетів

Людям, які люблять залишати в розетці зарядні пристрої мобільних телефонів, навушників, планшетів чи повербанків, варто відмовитись від такої звички, якщо вони хочуть заощадити. Ці пристрої навіть якщо не заряджають гаджети, споживають електроенергію.

Пропонуємо також дізнатися про інші способи заощадити на оплаті рахунків за світло.