Today.ua

Стали відомі сорти вин, які українці більше ніколи не зможуть скуштувати

Вже незабаром для українців стануть недоступними декілька сортів виноградних вин. Йдеться про такі вина як бургундське, просекко, гран крю, каберне совіньйон. Втім, ці вина стануть недоступними не лише українцям, але й усім європейцям.

Річ у тім, що в Європі стрімко змінюються кліматичні умови і деградують ґрунти, на яких ростуть сорти винограду, з яких виробляють ці вина. Про це попередили італійські учені, пише EuroNews.

Рік від року земельні масиви, що придатні для вирощуванні цих сортів винограду, скорочуються. Причому в такому скороченні винен природний фактор. У гірських районах, де під щедрим сонцем півдня росте виноградна лоза, з кожним роком стає дедалі менше ґрунтів, придатних для її вирощування. Глобальне потепління дісталося цих гірських районів Північної Італії у вигляді сильних злив, що розмивають ґрунти, на яких ростуть виноградники. Під впливом сильних дощів посилюється ерозія ґрунту, і родючі землі просто сповзають із гірських схилів.

Таким чином, в Європі залишається дедалі менше площі, на якій можна виростити ці сорти винограду. Отже, незабаром улюблені вина не буде з чого виробляти. Для них просто забракне сировини.

А цьогорічне літо взагалі виявилося вкрай несприятливим для винограду. Після потужних злив, які розмили коріння лози, встановилася сильна спека. В результаті виноградним гронам не вистачило вологи, щоб набрати ваги і потрібного смаку. Причому рік від року кліматичні умови стають дедалі несприятливішими для вирощування винних сортів винограду.

Водночас, як зазначають учені, смакові уподобання людства також зазнають змін. І якщо раніше люди споживали більше вина, то тепер через те саме глобальне потепління вони віддають перевагу пиву. Через це у світі та в Європі, зокрема, зменшився попит на вина. Причому для виробників це стало справжньою катастрофою.

Наприклад, Франція цьогоріч витратить 200 мільйонів євро на утилізацію надлишків вина. Держава має намір викупити цей алкоголь і використовувати його як компонент у дезінфекційних засобах для рук, а також у мийних засобах і парфумах.

Нагадаємо, водночас в Україні очікується дуже відчутне зростання цін на алкоголь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ