Квашена капуста – справжнє джерело вітамінів, її називають українським суперфудом. Однак такий продукт буде корисним лише при правильному приготуванні. Є топ-5 способів зіпсувати блюдо.
Деякі господині перед заквашуванням капусти навіть враховують фазу Місяця. Не заглиблюватимемося в езотерику, а звернемо увагу на поради досвідчених кулінарів. Вони назвали найпоширеніші помилки.
Неправильний сорт
Запам'ятайте, що салатні сорти капусти просто не підходять для засолювання. Такий овоч відрізняється зеленим кольором і тонким листям. Потрібно обирати білі та щільні качани капусти – це оптимальний варіант.
Йодована сіль
В умовах дефіциту йоду багато хто використовують у харчуванні йодовану сіль. Але вона категорично не підходить для консервації та засолювання продуктів. Цей інгредієнт призведе до того, що овоч стане занадто м'яким і набуде неприємного смаку.
Вибирайте звичайну кам'яну сіль. Посипайте нашатковану капусту трохи сильніше, ніж для салату. Важливо не перестаратися у цьому питанні.
Відсутність розсолу
Є соковиті сорти капусти, а є сухі. Потрібно віддавати перевагу першим. Однак якщо під рукою другі, потрібно обов'язково додати до банк з нашинкованою капустою трохи підсоленої води. Розраховуйте пропорцію так: 1 столова ложка солі (з верхом) на літр води. Просто долийте розсіл зверху.
Зайві гази
Через три після засолювання капусти слід взяти дерев'яну шпажку і зробити у ній отвори для виходу повітря. Просто проткніть капусту згори банки - до її дна і залиште на 10-15 хвилин. Повторіть маніпуляцію ще кілька разів.
Неправильне зберігання
Капуста кваситься за кімнатної температури. Але як тільки вона приготується, її потрібно прибрати у холодильник. Наші бабусі використовували для цієї мети льох. У прохолодному місці соління довше зберігають свої смакові якості та залишаються свіжими.
Нагадаємо про секретний інгредієнт для приготування квашеної капусти.