У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Автор: Марченко Любов

У Православній церкві України дали відповідь на запитання щодо церковного дрес-коду для жінок. Чи потрібно жінці для відвідин храму вдягатися в спідницю та покривати голову? Як з'ясувалось, стереотипи, що досі міцно засіли в головах багатьох українців, не мають нічого спільного з істиною вірою.

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви - today.ua

Коментар щодо церковного дрес-коду для жінок дали у прес-службі Православної церкви України.

Питання про одяг для відвідин церкви іноді постає доволі гостро. Особливо, що стосується жінок. Адже нерідко на вході в храм чатує "громадський контроль" в особі бабусі-ретроградки, що в'їдливо зустрічає всіх жінок, які прийшли до церкви у штанах або без хустки.  Але, як зауважила прес-служба ПЦУ, у них немає застережень щодо одягу, в якому жінки відвідують церкву. Звісно, що він не має бути надто відвертим, але у звичайному буденному одязі ніхто жінці не забороняє зайти до храму.

"Немає в нашій церкві такої заборони. Та й в інших православних церквах світу (окрім МП, очевидно) подібних правил, які б забороняли зараз жіноцтву в штанах приходити до храмів, не існує", — йдеться у повідомленні.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Водночас у ПЦУ роз'яснили, звідки взявся міф про заборону на жіночі штани і непокриту голову. Очевидно так відбувається через хибне трактування уривку зі Старого Завіту:

"На жінці не повинно бути чоловічого одягу, і чоловік не повинен вдягатися в жіноче вбрання, бо мерзенний перед Господом Богом твоїм усякий, що робить це". Але чи про жіночі штани йшлося у тих рядках?", — зауважили в прес-службі.

У ПЦУ розставили крапки над “і“ у питаннях жіночого дрес-коду для відвідин церкви

Тоді, коли писався Старий Завіт, люди носили зовсім інше вбрання яке відповідало тій історичній епосі і тому клімату. Чоловічий та жіночий одяг тоді були дуже подібні між собою, та все ж мали деякі відмінності.

У відповіді ПЦУ також зауважили, що в людині важлива не форма, а зміст – те, що вона має за душею, і з якими думками прийшла у храм. І зовсім не важливо, що на жінці – спідниця чи штани, хустка чи взагалі без неї. Головне, щоб у людини були чисті помисли і щира любов до кожного божого створіння.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Зустрічайте людей з любов'ю, а не з осудом, з радістю, а не з докором. Двері нашої церкви завжди відкриті для всіх — і чоловіків, і жінок. І чи будуть то жінки з покритою, чи непокритою головою, одягнені в спідницю чи в штани, в будь-який день календаря — наші храми завжди відкриті для вас, аби стати місцем молитви та єднання з Господом", — підсумували в ПЦУ.

Нагадаємо, в Україні цьогоріч різко подорожчав великодній кошик. Порівняно з минулим роком традиційний набір продуктів обійдеться значно дорожче.

Головне