У штанах-кльош та сорочці кольору хакі: Олена Зеленська відвідала Національний форум прав людей із інвалідністю

Автор: Лобанова Єлизавета

Перша леді України Олена Зеленська на вихідних виступила на Національному форумі прав людей з інвалідністю у Києві. Захід був присвячений проблемі інклюзивності та безбар'єрності в українському суспільстві.

У штанах-кльош та сорочці кольору хакі: Олена Зеленська відвідала Національний форум прав людей із інвалідністю  - today.ua

На сторінці Зеленської у Instagram з'явилися фото та відео з цього форуму. На них можна детальніше розглянути вбрання першої леді.

Зеленська вийшла у світ у чорному класичному костюмі, що складається із штанів-кльош та піджака, під який була одягнена шовкова блузка кольору хакі із зав'язками у вигляді банта. Образ доповнили чорні туфлі-човники на високій шпильці, а також перша леді зробила ідеально рівне укладання, яке додало її образу ще більшої елегантності.

У штанах-кльош та сорочці кольору хакі: Олена Зеленська відвідала Національний форум прав людей із інвалідністю

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Уряд ухвалив рішення щодо підвищення зарплати частині бюджетників

"Недавнє соціологічне дослідження, проведене на замовлення «Ліги сильних», на сприйняття людей з інвалідністю в Україні показало: вони, як і раніше, називають головним дискримінаційним моментом неможливість вільно пересуватися поза приміщенням, неможливість доступу до об'єктів публічного простору та дискримінацію під час працевлаштування. Ветерани говорять: Нам потрібне не співчуття чи формальна подяка, а дієва підтримка. Доступність. Можливості", - сказала перша леді.

Зеленська розповіла про те, що невдовзі в Україні представлять довідник "Гайд безбар'єрних подій", у якому зрозумілою мовою пояснюватиметься, як коректно говорити з людьми травмованими та пораненими. Також у книзі буде представлено розділ "Люди з досвідом війни: гідність, взаємодія", де будуть поради щодо працевлаштування та навчання таких осіб.

У штанах-кльош та сорочці кольору хакі: Олена Зеленська відвідала Національний форум прав людей із інвалідністю

Під час виступу Олена Зеленська згадала кілька історій людей з інвалідністю, про яких писали або знімали сюжети ЗМІ.

"Ми повинні розуміти, що для героїв цих матеріалів випробування не обмежується тим, що вони отримали протез або пробігли марафон. Коли вимикається камера, починається буденність: щоденне життя із громадським транспортом, незручними під'їздами, недоступними укриттями, боротьбою за гідні умови та можливості", – наголосила дружина Президента.

У штанах-кльош та сорочці кольору хакі: Олена Зеленська відвідала Національний форум прав людей із інвалідністю

Зеленська також додала, що "безбар'єрною має стати вся країна, всі її опції – кар'єрні, навчальні, побутові, розважальні – усі".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Сподіваюся, що ухвалена сьогодні за підсумками форуму резолюція, в яку інтегрована Національна стратегія безбар'єрності, також стане документом для всіх нас, для всіх приймачів рішень, для тих, хто втілюватиме ці рішення, для нашого якіснішого і, чесно кажучи, кращого життя у нашій країні", – додала Зеленська.

Раніше Олена Зеленська розповіла про перше кохання 19-річної доньки Олександри.