Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

Автор: Марченко Любов

Літо 2024-го року може стати найспекотнішим за всю історію погодних спостережень, хоча кліматологи очікували на зниження температури. Та схоже, що цьогоріч його не буде. А от з наступного року, ймовірно, слід очікувати глобального похолодання.

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети - today.ua

Такими прогнозами поділився у коментарі виданню LiveScience учений-кліматолог із Національного центру океанічних досліджень та досліджень клімату (США) Том Ді Ліберто.

Зараз на планеті добігає кінця явище Ель-Ніньйо (у перекладі з іспанської - хлопчик), яке зазвичай триває від 3 до 8 років. Воно характеризується інтенсивним нагріванням води в екваторіальній зоні Тихого океану та перенесенні теплих водяних мас до узбереж материків. Природа цього явища досі не вивчена. Але воно настільки потужне, що здійснює значний вплив на глобальний клімат. У роки, коли на планеті панує це явище, зазвичай глобальна температура значно підвищена. А літні сезони відрізняються спекою.  

Кліматологи очікували, що вже цьогоріч на зміну Ель-Ніньйо прийде Ла-Нінья (дівчинка). Це явище протилежне Ель-Ніньйо. Ла-Нінья зазвичай супроводжується сильними вітрами, які піднімають на поверхню океану холодні глибинні води, що призводить до глобального зниження температури. Літо стає прохолоднішим, і взимку також морози стають відчутнішими.

Популярні зараз

В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень

У Верховній Раді пояснили, хто отримає право на економічне бронювання від мобілізації

В Україні продають дешеві смарт-квартири: як виглядає житло за 10 000 доларів

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

Попри те, що така зміна природних явищ відбувається в Тихому океані, вони впливають і на процеси, які відбуваються в Атлантиці. Так, зазвичай зміна цих явищ супроводжується сильними ураганами на атлантичному узбережжі.

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

За словами ученого, із червня 2023 року Ель-Ніньйо увійшов у фазу своєї найбільшої потужності. Отже літо 2024 року обіцяє бути дуже спекотним. Можливо, найспекотнішим за весь період спостережень погоди. Після цього має початися перехід під владу Ла-Нінья.

"Цей перехід пов’язаний із ризиками виникнення сильних ураганів, які після завершення переходу повинні припинитися", - каже Том Ді Ліберто.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Та, перш ніж погода прийде у стан рівноваги, в Атлантичному океані має пройти сезон потужних штормів, який також частково пов'язаний зі зміною явищ і підсилений глобальним потеплінням. Кліматологи поки що не можуть сказати, чи обрушаться ці шторми на узбережжя материків, чи пануватимуть лише у відкритому океані.

Нагадаємо, в Антарктиді пришвидшено тане льодовик Судного дня. Через це учені лякають людство змінами клімату і глобальною повінню.