Today.ua

Українцям порадили овочі і фрукти для осіннього раціону, що наситять організм вітамінами на зиму

Попереду в українців довга і важка зима. Зимова пора завжди містить чимало ризиків для здоров'я, а тут ще й додається невідомість: чи будуть українці зі світлом і теплом. Отже, поки є така можливість, треба запастися вітамінами на зиму, аби успішно протистояти зимовим недугам. Дієтологи радять зараз активно вживати певні овочі і фрукти, які наситять організм корисними речовинами.

Звісно, усі плоди фруктової та овочевої групи мають користь, але з-поміж усіх можна виділити декілька овочів і фруктів, які є справжньою кладовою вітамінів.

Яблука. Навряд чи знайдеться ще якийсь фрукт, який містив би стільки корисних речовин. Яблука містять багато клітковини, а тому вони є безцінним продуктом для функціонування травного тракту. Крім того, яблука містять кверцетин - флавоноїд, що вельми корисний для серця, особливо при фізичних навантаженнях. Він активізує постачання кисню до легень. Отож, перед тренуванням на стадіоні або у спортзалі, корисно буде з'їсти яблуко.

Цвітна капуста. Дієтологи вважають, що цвітна капуста – найкорисніший овоч з усіх відомих. Вона покращує роботу печінки і дуже благотворно впливає на серце. Дослідження, яке провели учені з Університету Гаваїв, показало, що три порції цвітної капусти на тиждень здатні відчутно покращити роботу печінки.

Гарбуз. Крім того, що каша з гарбуза надовго дає відчуття ситості, в ній ще й стільки вітамінів, що переоцінити його користь для організму просто неможливо.

Бруква. Цей овоч українці вживають нечасто, а дарма. У ньому дуже багато клітковини, і водночас він низькокалорійний. Отже для тих, хто стежить за своєю вагою, він може стати незамінною часткою щоденного раціону.

Гриби. Страви з грибів не лише смачні, але й дуже корисні. Дієтологи радять вживати їх хоча би кілька разів на тиждень. Завдяки своїй низькій калорійності вони не додадуть вам ваги. Та водночас гриби дуже поживні. Вони містить у собі багато селену, який підвищує імунітет. А вітамін D, якого також у грибах вдосталь – один із кращих засобів профілактики ракових пухлин.

Гранатовий сік. Сік із граната містить у собі багато антиоксидантів. А про їхню користь для організму знають усі. Отже, гранатовий сік підвищує витривалість організму і дуже позитивно впливає на роботу нервової системи.

Журавлина. Ця червона, терпка і кислувата на смак ягода насправді набагато корисніша за солодкі ягоди. Завдяки високому вмісту речовини, що зветься проантоцианідин, журавлина є смертельним ворогом шкідливих бактерій, які можуть потрапити в організм. Крім того, вживання журавлини оздоровлює ротову порожнину та запобігає хворобам ясен.

Нагадаємо, медики назвали найнебезпечніший фруктовий сік, який за певних умов може навіть призвести до летальних наслідків.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ