Українцям повідомили, що робити при відключенні світла та як пережити можливий блекаут

В Україні через масований обстріл інфраструктури спостерігаються перебої з електроенергією. Не виключено, що будуть введені віялові відключення для економії. У Центрі стратегічних комунікацій повідомили, що робити при відключеннях світла та як пережити можливий блекаут.

Українцям повідомили, що робити при відключенні світла та як пережити можливий блекаут  - today.ua

Вимкнення електроенергії

Насамперед потрібно вийняти електроприлади з розеток, щоб вони не пошкодилися при перепадах напруги. При використанні генератора, його потрібно встановити поза приміщенням і далі від вікон. Не можна вмикати для обігріву газові плити, щоб не отруїтися чадним газом.

Українців закликали перевірити ліфти, в яких могли застрягти люди, а також відвідати літніх сусідів та дізнатися, чи все у них гаразд. Потрібно стежити за повідомленнями Державної служби надзвичайних ситуацій та влади. За відсутності мобільної мережі потрібно увімкнути радіо на батарейках.

Домашні запаси

У кризовий період без електроенергії важливо, щоб у будинку були ліхтарики на батарейках, радіоприймач, запаси сухого спирту, свічок та сірників, заряджений повербанк, консерви, аптечка з медикаментами першої необхідності, а також запас питної води на тиждень.

Українцям повідомили, що робити при відключенні світла та як пережити можливий блекаут

Вулиця

Коли вуличне освітлення вимкнено, кількість ДТП може збільшитись. Увечері краще одягати світлі речі, щоб бути помітнішими у темряві. Важливо купити та наклеїти на одяг світлоповертаючі елементи. Найпомітніший колір – жовтий. На домашніх тварин слід надіти нашийники, що світяться.

Як відомо, не всі українці з розумінням ставляться до потреби економити електроенергію. Спеціально для них запропонували запровадити "драконівський" тариф на цю комунальну послугу.