Птахи не тільки радують своїм щебетом у літньому саду, а й можуть завдати чимало шкоди садівникам. Урожай черешень і вишень може бути буквально знищений ними за лічені дні. А тим часом, є кілька способів, які допоможуть зберегти дозрілі ягоди і, водночас, не зашкодити птахам.
Зокрема, досвідчені садівники розповіли, як боротися з навалою шпаків, які налітають на дозрілий урожай кісточкових дерев.
Сітки на деревах
У садових магазинах продаються спеціальні сітки, якими покривають крони дерев, захищаючи їх від ненажерливих птахів. До речі, замість сіток можна прикрити дерева старим тюлем. Причому такий покрив не завадить ні формуванню плодів, ні їхньому дозріванню. А ось для птахів дозрілі ягоди виявляються недоступними. Як то кажуть, бачить око, та зуб не йме.
Аромати, що відлякують
Є запахи, яких птахи не люблять. І тому вони вважатимуть за краще триматися подалі від дерева, яке виділяє такі аромати. Найбільше їх відлякують запахи часнику, хвої та цитрусових. Тому можна обприскати дерева настоянкою на часнику, хвої чи скоринках цитрусових плодів.
Такий метод доволі ефективний, але, на жаль, недовговічний. Із часом запах вивітрюється. А після дощу він зовсім зникне. Тому вам доведеться обприскувати дерева кілька разів за сезон дозрівання плодів - доки не будуть зірвані з дерева всі вишні або черешні.
Шумові ефекти
Птахи не переносять різких звуків. Вони їх відлякують. Ідеально було би на повну гучність увімкнути в саду запис із криками хижих птахів (наприклад, яструбів). Дрібні пташки бояться їх і намагаються триматися подалі від таких місць. Однак такий спосіб не завжди технічно здійсненний. І до того ж, крики, що долинають із вашого саду, навряд чи сподобаються сусідам. Та й вам також.
Тому досвідчені садівники часто вдаються до більш щадних методів. Вони обвішують дерева поліетиленовими пакетами, що шарудять, яскравою фольгою, новорічною мішурою або старими CD-дисками. Всі ці предмети на вітрі шарудять і, до того ж, створюють сонячні відблиски, що також може бути фактором, який відлякує.
Нагадаємо, в Україні відкрили сезон збору вітчизняної черешні. Ціни на ягоду відразу пішли вниз. Але вони все ще залишаються надто високими.