Діти, які попередній навчальний рік проживали за кордоном та ходили там до школи, при поверненні в українську школу мають обов'язково надати навчальному закладу довідку з іноземної школи про результати навчання.
![В українську школу не пустять: який документ потрібно мати батькам, чиї діти повернулися з-за кордону В українську школу не пустять: який документ потрібно мати батькам, чиї діти повернулися з-за кордону - today.ua](https://today.ua/wp-content/uploads/2023/08/sh-768x432.jpg)
Якщо ви та ваші діти повернулися до України та хочете починати новий навчальний рік тут, то при вступі до нового навчального закладу, разом із заявою потрібно надати довідку про навчання з іноземного закладу. Навіть у разі повернення до своєї старої школи, де діти навчалися й до війни, таку довідку теж потрібно надавати.
В заяві, яку подаватиме один із батьків чи опікунів, мають бути вказані особисті дані дитини, назва школи і період навчання, перелік предметів. Також повинні міститись результати навчання та система оцінювання.
Якщо ж такого документа немає, то у Міністерстві освіти радять скласти річне оцінювання з усіх предметів або до початку нового навчального року, або впродовж року.
Популярні зараз
Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною
Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям
Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах
Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України
Предмети, які збігалися протягом року, будуть переведені у 12-бальну шкалу і зараховані учням, а от з інших дисциплін, які діти за кордоном не вивчали, а в українській програмі освіти вони є, доведеться складати іспити.
Зробити це потрібно до початку нового навчального року. Тому покваптеся, щоб потім не було проблем з переведенням до наступного класу. Дитина також може залишитися у тому ж класі, де навчалася до перерви, за заявою батьків. Також діти, які більше ніж півроку не навчалися в українській чи зарубіжній школі, можуть бути переведені на індивідуальну програму навчання.
Нагадаємо, який новий предмет з'явиться в українських школах з 1 вересня.