В українських школах відмовляться від оцінювання деяких предметів. Тобто, вони будуть у шкільній програм, але оцінки з цих предметів виставляти не будуть.
Йдеться про такі предмети, як образотворче мистецтво (малювання), фізкультура, музика та ще, можливо, етика і трудове навчання. Такі рекомендації дало Міносвіти.
Мотивація такої шкільної новації очевидна – перевантаження дітей шкільними предметами. А якщо цей предмет ще й оцінюють, то це завжди зайвий стрес для дитини.
А між іншим, далеко не всі діти мають однакові здібності до малювання, співів або фізичних вправ. Отже й не всі можуть показати відмінні успіхи з цих предметів. Через це директорам шкіл радять позбавити школярів зайвого оцінювання.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
На школярів і так припадає чимале фізичне та моральне навантаження. Вони проводять за шкільним навчанням щодня ледь не повноцінний робочий день: з 8-9 ранку до 15-16. А після школи ще доводиться виконувати домашні завдання. Причому навчальні навантаження в українській школі значно вищі, ніж, наприклад, у закордонних. Там навіть багатьом старшокласникам не задають домашніх завдань.
Отже, Міносвіти не вимагає, а рекомендує адміністраціям шкіл самим визначити, які предмети вони, як і раніше, оцінюватимуть, а за які перестануть виставляти оцінки.
Нагадаємо, в українських школах змінилась тривалість начального року і дати шкільних канікул.