В українських школах відмовляться від оцінювання деяких предметів. Тобто, вони будуть у шкільній програм, але оцінки з цих предметів виставляти не будуть.
Йдеться про такі предмети, як образотворче мистецтво (малювання), фізкультура, музика та ще, можливо, етика і трудове навчання. Такі рекомендації дало Міносвіти.
Мотивація такої шкільної новації очевидна – перевантаження дітей шкільними предметами. А якщо цей предмет ще й оцінюють, то це завжди зайвий стрес для дитини.
А між іншим, далеко не всі діти мають однакові здібності до малювання, співів або фізичних вправ. Отже й не всі можуть показати відмінні успіхи з цих предметів. Через це директорам шкіл радять позбавити школярів зайвого оцінювання.
На школярів і так припадає чимале фізичне та моральне навантаження. Вони проводять за шкільним навчанням щодня ледь не повноцінний робочий день: з 8-9 ранку до 15-16. А після школи ще доводиться виконувати домашні завдання. Причому навчальні навантаження в українській школі значно вищі, ніж, наприклад, у закордонних. Там навіть багатьом старшокласникам не задають домашніх завдань.
Отже, Міносвіти не вимагає, а рекомендує адміністраціям шкіл самим визначити, які предмети вони, як і раніше, оцінюватимуть, а за які перестануть виставляти оцінки.
Нагадаємо, в українських школах змінилась тривалість начального року і дати шкільних канікул.