Today.ua

В Укрнерго озвучили заборону на бойлери та кондиціонери: енергосистема працює на межі

В Укренерго закликали громадян якомога менше використовувати енергоємні прилади в годин пікових навантажень. Енергосистема країни працює на межі. Звісно, прямої заборони на бойлери та кондиціонери немає, але використовувати їх слід вкрай обмежено.

Завдяки вправності українських енергетиків, РФ не вдалось викликати довготривалий блекаут в Україні. Однак чимало електростанцій потребують ремонтів і відновлення. Профілактичні ремонтні роботи необхідно провести і на атомних станціях. Відповідно, певний дефіцит електроенергії зберігатиметься і протягом теплої пори року, розповів голова "Укренерго" Володимир Кудрицький.

Як зазначають в Укренерго, влітку традиційно споживання електрики зростає. Адже через спеку на підприємствах та у домоволодіннях активно користуються кондиціонерами. Та цьогорічне літо відрізняться від попередніх років. Україна не може собі дозволити таке навантаження на електромережу, як у попередні роки.

У компанії пообіцяли, що докладуть усіх зусиль, аби не впроваджувати графіків відключення світла. Проте, це залежить не тільки від енергетиків але й від населення. Аби залишатися з електрикою, українцям треба обмежити споживання.

Економити електрику перш за все потрібно у пікові години доби. А це з 8 до 11 ранку та з 17 до 23 вечора. Слід зауважити, що це не тільки вбереже енергосистему від перевантажень, але й допоможе заощадити кошти. Вночі тарифи нижчі, і за на явності зонного лічильника, використання побутових приладів у нічний час суттєво вплине на цифри в платіжках.

Такі прилади як кондиціонери, пральні машини, бойлери та звичайні лампи розжарювання значно навантажують мережу. Тому їх використання потрібно обмежити, а в пікові години їх взагалі не слід використовувати. Звісно, що влада не може накласти заборону на використання бойлерів, кондиціонерів та інших енергоємних приладів, але в Укренерго закликали громадян не вмикати їх у години пікових навантажень.  

Ідеальним буде використання кондиціонерів удень з 11 до 17 години та вночі з 23 до 7. Зауважимо, що цей пристрій не варто періодично вмикати та вимикати. Такі дії тільки збільшать навантаження. В Укренерго  також просять громадян трішки поступитися комфортом та встановлювати на кондиціонерах температуру на декілька градусів вищу, ніж зазвичай. Значного дискомфорту це не принесе, проте допоможе уникнути аварійних відключень.

Є також певні можливості знизити споживання енергії холодильником. Перш за все, не можна в холодильник ставити гарячу їжу. Потрібно дочекатись, поки вона охолоне до кімнатної температури. Холод можна акумулювати, що також зменшить споживання електрики. Для цього в холодильнику потрібно розмістити або сухий лід або ємності з водою. Не слід повністю заповнювати холодильник продуктами. У ньому має бути вільний простір, інакше пристрою доведеться працювати в посиленому режимі. При кожному користуванні холодильником потрібно вчасно зачиняти дверцята. Тобто, холодильник не слід тримати довгий час відчиненим.

Нагадаємо, українцям розповіли, як можна встановити двозонний лічильник і платити за енергію вдвічі менше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ