Ворог готує масовані обстріли українських міст: що треба робити, опинившись під завалом

Автор: Марченко Любов

На жаль, українці сьогодні живуть у такій реальності, коли кожної хвилини хтось може опинитися під завалом внаслідок обстрілу або ракетної атаки. У такій ситуації дуже важливо, як поведеться людина, яка опинилася в кам'яному капкані.

Ворог готує масовані обстріли українських міст: що треба робити, опинившись під завалом - today.ua

Фахівці ДСНС дали поради, як поводитись під завалом, і що потрібно постаратися зробити насамперед.

Кожен невірний жест може вартувати життя тому, хто потрапив під завал. Отже, незважаючи на те, що може бути дуже боляче і страшно, потрібно постаратися зберегти тверезість розуму.

Отже, життєво важливі правила поведінки під завалом, якими поділилися рятувальники:

Популярні зараз

Пенсії у червні нарахують одразу за кілька місяців, - ПФУ

У ТЦК повідомили, за що українцям може загрожувати до 8 років ув'язнення

У Міноборони назвали топ-7 найбільш затребуваних вакансій у ЗСУ

Українські солдати збивають дрони з югославських зенітних гармат Zastava

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Завжди пам'ятайте, що ви не самі. І що вас не залишать. До місця завалу вже їдуть екстрені служби, і поспішають рятувальники.
  • У жодному разі не використовуйте відкритий вогонь – запальнички чи сірники. Поруч може бути витік газу, і ви спровокуєте вибух із повторним обваленням конструкцій.
  • Кричіть якнайголосніше, подавайте інші сигнали. Якщо є можливість дотягнутися рукою до шматка бетону, каменю, цегли, арматури – стукайте всім, що потрапило під руку. Рятувальники періодично влаштовують хвилину тиші, щоб почути можливі сигнали потерпілих. Намагайтеся в ці хвилини шуміти якнайбільше, щоби привернути до себе увагу.

Ворог готує масовані обстріли українських міст: що треба робити, опинившись під завалом

  • Якщо вам пощастило, і під рукою виявився заряджений та неушкоджений мобільний телефон, дзвоніть друзям, рідним та за номером 101. Повідомте про своє місцезнаходження.
  • Коли вас помітили, не нервуйте, що вас так довго не звільняють з-під завалу. Слід пам'ятати, що завали бувають складними. Іноді, щоб не нашкодити тому, хто виявився замкненим унизу, потрібно ретельно підготувати план його порятунку.
  • Якщо у вас затиснуті руки чи ноги, постарайтеся їх звільнити. Але спочатку оцініть ситуацію. Дуже важливо не зрушити елементи конструкції, які після завалу виявилися несучими, і на яких усе тримається. Інакше, висмикнувши якусь балку, ви можете обрушити всю конструкцію та поховати себе під нею.
  • Якщо руку або ногу вивільнити не вдалося, постарайтеся масажувати ділянку руки або ноги, яка знаходиться вище затиснутого місця. Так ви забезпечите циркуляцію крові та збережете собі кінцівку.
  • Якщо вам пощастило звільнити руки і ноги з-під завалу, огляньте себе, чи немає на вас небезпечних ран. Спробуйте також добратися до тих, хто опинився поряд з вами, і не може про себе подбати. Надайте їм і собі першу допомогу хоча би підручними засобами.
  • Чекаючи на рятувальників, намагайтеся не переохолодитися. Якщо є можливість дотягнутися до якогось одягу або покривал, накрийтеся ними і постарайтеся вкрити тих, хто поруч із вами.

Нагадаємо, астролог розповів, в які дні вересня найімовірнішими є масовані обстріли українських міст.