Як позбутися жовтих плям на матраці за допомогою підручних засобів: три лайфхаки

Щоб почистити матрац від жовтих плям, не обов'язково користуватися послугами хімчистки. Впоратися з проблемою можна в домашніх умовах, адже існує безліч народних засобів очищення. Досвідчені господарки поділилися дієвими методами.

Як позбутися жовтих плям на матраці за допомогою підручних засобів: три лайфхаки - today.ua

Сода та перекис водню

Цей метод впорається навіть із застарілими плямами поту чи сечі на матраці. Перекис руйнує структуру біологічних виділень, а сода посилює її дію. З'єднання цих двох компонентів призводить до хімічної реакції, в результаті якої утворюється кисень - саме він руйнує молекули, що в'їлися, при цьому очищає поверхню і дезінфікує її.

Щоб очистити матрац, на ватний диск нанесіть перекис водню, після чого потріть забруднену ділянку, зверху насипте соду. Залиште на 10 хвилин, потім потріть матрас губкою або щіткою. Пам'ятайте, що спальне місце має ретельно просохнути після очищення.

Лимонна кислота або лимонний сік

Цей метод підійде у тих випадках, коли від сечі та поту потрібно почистити дитяче ліжко. Як відомо, рівень сечової кислоти в дитячій сечі незначний і барвник не стійкий, тому використовувати агресивні засоби з перекису та соди в такому разі не потрібно. Крім того, лимон – екологічно чистий та безпечний продукт, який підходить для догляду за дитячими речами.

В окремій ємності потрібно змішати 1 ч. ложку лимонної кислоти або 1/3 склянки соку лимонного з 1 склянкою води. Розчин перелийте в пульверизатор і нанесіть на забруднену ділянку. Залишіть засіб подіяти на чверть години, після чого потріть губкою або щіткою.

Як позбутися жовтих плям на матраці за допомогою підручних засобів: три лайфхаки

Спирт

Цей універсальний засіб можна використовувати для очищення синтетики, так і для натуральних тканин.

Нанесіть спирт на ватний диск, відіжміть на покладіть на потрібне місце. Через 25 хвилин приберіть його, почистіть щіткою матрац при необхідності і дайте повністю висохнути.

Якщо вам потрібно позбутися плям сечі домашніх вихованців на матраці, то слід застосувати сильний засіб - нашатирний спирт. Змішайте 1 ч. ложки нашатирю та 0,5 літра води в окремій ємності. Потім за допомогою ватного диска або пульверизатора розчин нанесіть на забруднену ділянку і потріть губкою. Якщо з першого разу позбутися плями не вдалося, повторіть процедуру.

Бажано проводити очищення в рукавичках, щоб запобігти можливим опікам.

Раніше повідомлялося, за допомогою яких дешевих засобів можна відмити іржу із сантехніки.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua