Досвідчені дачники ще не закрили сезон, адже попереду посадка озимих культур. Якщо ви хочете ранньою весною отримати врожай моркви, цибулі, часнику, їх потрібно висаджувати в грунт якраз у жовтні-листопаді. Розглянемо тонкощі посадки моркви. Адже якщо ви огородник-початківець, то про всі нюанси вам точно не знати.
Коли краще саджати моркву в землю на зиму
У цьому питанні головне не поспішати. Адже якщо посіяти поки ще на вулиці тепло, насіння може прорости зарано і не пережити холодної зими.
Згідно з місячним календарем, озиму моркву найкраще садити в листопаді, коли вже точно не передбачається занадто теплої для цієї культури погоди.
Сприятливі дати посадки моркви у листопаді 2023 року
- Сприятливі дні: 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 25, 26.
- Несприятливі дні: 1-12, 19, 20, 23, 24, 28-30.
Однак, не забувайте слідкувати за погодою. Рекомендується розпочинати посів коренеплодів лише після настання стабільних холодів у межах 0–2 градусів.
Важливо змінювати розташування посадки моркви щороку. Ідеальним варіантом буде вибрати місце, де раніше вирощувалися огірки, цибуля, помідори, кабачки, гарбуз, картопля чи капуста. У той же час квасоля та петрушка не є найкращими попередниками для моркви.
Досвідчені садівники рекомендують не садити моркву в те саме місце повторно раніше, ніж через 4 роки.
При виборі сортів моркви для озимої посадки перевагу слід віддавати раннім сортам. Часто на упаковках з насінням вказано оптимальний період сівби для конкретного сорту. Звертайте на це увагу. Також врахуйте, що при осінній посадці насінинки слід закладати в землю приблизно на чверть глибше, ніж при весняній посадці, оскільки існує більший ризик, що деякі з них не проростуть.
Для озимої посадки моркви необхідно закопувати насіння не глибше, ніж на 1 см. Потім прикрийте його теплим ґрунтом і накрийте плівкою зверху.
Раніше повідомлялося, чим підгодувати полуницю восени, щоб навесні зібрати щедрий урожай.