Як уберегтися алергікам у період цвітіння амброзії

Автор: Корнєєв Ігор

Амброзія – один із найненависніших алергенів. У період цвітіння цієї рослини багато українців мають проблеми зі здоров'ям. Про те, як дізнатися, що у вас алергія саме на амброзію, та вберегтися від її пилку, розповіла лікар-алерголог Ольга Колесникова.

Як уберегтися алергікам у період цвітіння амброзії - today.ua

Чи є у вас алергія?

Алергія, у тому числі й на пилок амброзії, часто передається у спадок. Якщо один з ваших батьків мучився ринітом або полінозом у серпні, коли зацвітає ця рослина, є 50-відсоткова ймовірність, що ви відчуватимете ті ж симптоми. Якщо алергію мають обидва батьки, то ризик збільшується до 80%, розповіла Ольга Колесникова виданню УНІАН.

Але все ж таки покладатися тільки на теорію ймовірності та власні відчуття не варто. Набагато краще здати АІех-тест, який розпізнає чутливість організму до 295 алергенів. На його основі вам можуть запропонувати методи лікування алергії.

Три способи протистояти шкідливому пилку

Якщо ви поки не готові пройти курс терапії, то для початку просто обмежте контакт з алергеном у період цвітіння амброзії. Це зовсім не означає, що весь кінець літа вам слід просидіти вдома. Але уникати місць, де ця рослина зустрічається у великих кількостях, все ж таки варто.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

Як уберегтися алергікам у період цвітіння амброзії

Після повернення з вулиці прийміть душ, добре промийте ніс і очі. Пилок амброзії може потрапити до будинку через відкриті вікна. Частіше робіть вологе прибирання. Все це дозволить скоротити контакти з алергеном.

Другий спосіб полягає у використанні засобів, які допоможуть зменшити неприємні симптоми алергії. Є різні таблетки та спреї, які полегшують життя алергікам. Але перш ніж використовувати їх, проконсультуйтеся з фахівцями.

Третій спосіб найнадійніший, але тому найскладніший: ви можете пройти курс алерген специфічної імунотерапії. Фактично йдеться про щеплення, коли ін'єкціями до організму вводиться алерген, щоб імунна система людини до нього адаптувалася. Але цей процес може розтягнутися на кілька років, попереджає лікар-алерголог Ольга Колесникова.

Як уберегтися алергікам у період цвітіння амброзії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також вона застерігає громадян, які мають алергію на амброзію, від вживання в їжу трав'яного чаю, селери, а також динь та кавунів.

Домашні тварини для алергіків також несуть загрозу, проте ви можете скористатися нашою порадою, і завести тварину, яка не завдасть таких проблем.