Чистка витяжки на кухні безумовно не входить до числа улюблених занять багатьох господарок. Жир та нагар, який утворюється на ній, складно відмити, але робити це необхідно регулярно. На щастя, є кілька простих способів упоратися із забрудненнями, не витративши багато часу та сил.
Зазвичай для очищення жиру та нагару з витяжки використовують покупні засоби, які доволі ефективні. Але вони мають різкий запах та не завжди безпечні для людини. Тому пропонуємо кілька натуральних засобів, що допоможуть очистити витяжку.
Сода
Звичайна харчова сода відмінно допомагає у боротьбі з жиром та нагаром, який з часом з'являється на витяжці. Але у випадку із застарілими забрудненнями вона, на жаль, буде малоефективною. Щоб приготувати розчин, потрібно закип'ятити п'ять літрів води, додати в неї чверть склянки соди і 100 грамів натертого на тертці господарського мила.
У нього слід покласти решітку від витяжки та залишити на 20 хвилин. А тим часом натерти саму витяжку цим же розчином. Після цього змити бруд звичайним засобом для миття посуду і ретельно промити проточною водою.
Лимон або лимонна кислота
Багато хто і не здогадується, що лимоном можна відмити витяжку від жиру. Потрібно просто розрізати його на кілька шматочків та натерти забруднені поверхні. Після цього залишити на 10 хвилин і промити витяжку теплою водою.
Для очищення решітки краще використовувати лимонну кислоту. 3 столові ложки продукту слід розчинити в літрі теплої води і замочити в цьому розчині решітку на 15 хвилин, після чого промити мильним розчином.
Оцет
Щоб очистити витяжку від нагару та жиру, можна також використовувати оцет. Його потрібно налити в розпилювач та нанести на забруднені ділянки техніки. Залишити на 15-20 хвилин, а потім змити мильним розчином. А деякі господині пропонують змочити в оцті паперові рушники і приліпити їх на витяжку або обгорнути фільтр на 10-15 хвилин, після чого промити теплою водою. Найкраще робити це в рукавичках.
Пропонуємо також дізнатися про найбрудніші місця на кухні, які забувають мити багато господинь.