Як відрізнити натуральний мед від фальсифікату: прості поради від досвідчених бджолярів

Автор: Лобанова Єлизавета

Сезон збору меду в Україні у розпалі. Бджолярі вже раніше заявляли, що цьогорічний урожай меду буде гіршим, ніж у попередні роки. Через це вартість продукту зросте. Недобросовісні виробники іноді видають за мед просто медовий сироп. Щоб не переплачувати за підробку, ми розповімо як відрізнити натуральний мед від фальсифікату.

Як відрізнити натуральний мед від фальсифікату: прості поради від досвідчених бджолярів - today.ua

Найпопулярніші добавки, які додають у мед, - це цукровий сироп, патока, крохмальна та бурякова меляса (патока), крейда та борошно. Користь такого продукту, самі розумієте, є сумнівною. А мед може коштувати лише на рівні з натуральним продуктом. При чому до смаку далеко не всі вирізняють підробку.

Крім того, бджолярі йдуть на таку хитрість: підгодовують бджіл у період медозбору цукровим сиропом, щоб збільшити обсяг готового продукту. На жаль, такий спосіб фальшування не можна виявити - навіть у лабораторіях.

Проте, є достатньо зовнішніх ознак, якими можна визначити фальсифікат меду. Як відрізнити натуральний мед від фальсифікату: прості поради від досвідчених бджолярів Так, натуральний продукт має справжній медовий аромат та природний жовто-коричневий колір. Білий мед повинен вас насторожити, оскільки такий продукт може містити багато цукру. Темно-бурий відтінок свідчить про те, що мед падевий (мед, джерелом якого є падь тваринного походження - солодка клейка рідина на листі рослин, що являє собою солодкі виділення комах, в основному попелиці, або медяна роса - солодкий сік, що виступає на листі або хвої під впливом різкої зміни температури).

Популярні зараз

Українцям повідомили, яким буде тариф на газ у січні 2024 року

У піджаку “навпаки“: Олена Зеленська вийшла в світ у цікавому образі

В Україні з 1 січня зростуть виплати на дітей: стали відомі нові суми

В Україні через 5 днів чекають різкої зміни курсу долара

Натуральний продукт добре накручується на ложку. Неякісний рідкий мед стікатиме з ложки. Це означає, що продукт чимось розбавили.

Щоб зрозуміти, чи є у складі меду вода, капніть його на аркуш паперу. Якщо навколо краплі утворилося вологе коло, це фальсифікат.

Якщо запах меду злегка кислий, можливо, він забродив. Такий продукт їсти не можна.

Справжній мед легко розтирається між пальцями, а фальсифікат скочується грудочками.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Запах і смак меду повинен бути саме медовим, а не карамельним. Натуральний мед не може бути прозорим, він завжди каламутний.

Раніше повідомлялося, чому мед цього року буде рекордно дорогим.