На перший погляд, вирощування моркви може здатися легкою справою – посадити насіння в землю, іноді поливати і чекати врожаю. Але, на жаль, це так не працює. Городники кажуть, що для отримання смачних та прямих плодів потрібно докласти більше зусиль.
Морква - це овоч, якому потрібно постійно перебувати під променями сонця, тому потрібно вибрати вдале місце на городі без тіні. Крім того, ґрунт має бути пухким і з нейтральною кислотністю. Тільки в такому можна виростити велику і пряму моркву.
Важливо також дотримуватись правил посадки. Зазвичай її висаджують ранньою весною, але це можна зробити і на початку червня. Перед тим, як садити моркву, насіння потрібно залити теплою водою на 10 годин. Після прибрати те насіння, яке спливло – воно вже не проросте. Інше слід покласти у вологу марлю і чекати появи маленьких корінців, періодично змочуючи водою.
Грядку необхідно заздалегідь прокопати і розпушувати ґрунт. Садити моркву слід на відстані 10-15 сантиметрів друг від друга, роблячи заглиблення у грунті глибиною 2-3 сантиметри.
Варто пам'ятати, що без правильного поливу овоч зростатиме кривим і досить гірким. Щоб цього уникнути, слід поливати моркву кожні 5-7 днів. Води потрібно стільки, щоб зволожити ґрунт на глибину, що відповідає довжині коренеплоду. Для молодої моркви – на 5-7 сантиметрів завглибшки, для доросліших плодів – до 30 сантиметрів.
Обов'язково необхідно приділити увагу й удобренню моркви. Підживлення можна проводити двічі за сезон. Для цього підійдуть розчини, виготовлені своїми руками.
Наприклад, можна розчинити 100 грамів деревної золи в 10 літрах води, настояти 12 годин і поливати овоч. Або додати 20 крапель йоду в 10 літрів води та удобрити землю між грядками.
Пропонуємо також рецепти натуральних добрив, які підходять для перцю.