Як врятувати залитий водою ноутбук: дії, які мінімізують шкоду

Автор: Ольга Березовська

Люди часто не встають з-за ноутбука, щоб поїсти або випити води. І навіть один необережний рух може призвести до того, що рідина з чашки опиняється на клавіатурі. Що потрібно робити в такій ситуації, щоб урятувати пристрій?

Як врятувати залитий водою ноутбук: дії, які мінімізують шкоду - today.ua

Фахівці з ремонту техніки кажуть, якщо вода потрапила на ноутбук, важливо зробити кілька простих рухів, щоб мінімізувати шкоду. У цей момент необхідно заспокоїтись і діяти швидко.

Для початку слід відключити ноутбук від мережі та вийняти батарею, якщо це можливо. Зробити це потрібно в перші секунди після попадання води на гаджет, доки вона не дісталася важливих деталей комп'ютера. Чим швидше вимкнути пристрій, тим більше шансів у майбутньому відновити дані на ньому.

Також потрібно дістати із ноутбука зовнішній диск, флешки та інші підключені пристрої. Після цього необхідно відкрити комп'ютер до упору та перевернути його, щоб вода стікала. У цей момент можна використовувати безворсову серветку або паперові рушники, щоб зібрати зайву вологу.

Популярні зараз

В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень

У Верховній Раді пояснили, хто отримає право на економічне бронювання від мобілізації

В Україні продають дешеві смарт-квартири: як виглядає житло за 10 000 доларів

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

Потім поставте гаджет у сухе, тепле та добре провітрюване приміщення, щоб він висихав. На це може піти від 24 до 48 годин.

Як врятувати залитий водою ноутбук: дії, які мінімізують шкоду

У жодному разі не потрібно намагатися прискорити цей процес, використовуючи фен чи інші джерела тепла. Не варто ставити ноутбук на сонце чи використовувати рис. Вмикати пристрій можна лише тоді, коли ви на 100% впевнені, що він висох.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо на ноутбук потрапила не вода, а, наприклад, солодка кава, то варто зробити ті ж дії, але перед включенням комп'ютера віднести його майстру для чищення.

Раніше ми ділилися лайфхаками, які допоможуть зберегти мобільний телефон від вологи в дощовий день.