Як захистити сад та город від равликів: три ефективні способи боротьби зі шкідниками

Автор: Ольга Березовська

Равлики виглядають досить безневинними, але насправді вони можуть завдати значної шкоди врожаю та садовим рослинам, знищуючи їх листя та коріння. Тому досвідчені садівники та городники знають, що з цими молюсками треба боротися. І найчастіше вважають за краще робити це без використання хімії.

Як захистити сад та город від равликів: три ефективні способи боротьби зі шкідниками - today.ua

Є три прості, але ефективні способи, які допоможуть впоратися з цими слизькими шкідниками та захистити рослини від них. Щоб досягти такого результату, не потрібно додаткових вкладень, всі інгредієнти знайдуться на кухні або в саду.

Кавова гуща

Кавова гуща може стати вирішенням проблеми наявності великої кількості равликів у саду та на городі. Справа в тому, що кофеїн, що міститься в каві, токсичний для цих шкідників, тому вони триматимуться подалі від нього. До того ж, кавова гуща допомагає росту рослин, збагачуючи ґрунт азотом. Просто розсипте трохи залишку від ранкової чашки кави навколо квітів та чагарників.

Яєчна шкаралупа

Часто господині викидають шкаралупу, але вона може стати чудовим помічником садівників та городників. Розсипана навколо рослин подрібнена яєчна шкаралупа створить бар'єр, який равлики не зможуть перетнути. Гострі краї не дадуть шкідникам підповзти до рослин і відлякають їх із саду. До того ж, яєчна шкаралупа збагатить ґрунт кальцієм.

Популярні зараз

Микола Тищенко влаштував істерику під час обшуку у своєму будинку й розбив мобільний телефон: відео

В Україні змінили розподіл електроенергії: найбільший вплив відчують жителі Києва

На Донеччині у ЗСУ більше немає снарядного голоду, але виникла інша проблема

Названо тарифи на електроенергію та газ з 1 липня

Як захистити сад та город від равликів: три ефективні способи боротьби зі шкідниками

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Рослини

Деякі рослини самі можуть стати чудовим захисником саду та городу від равликів. Вони або видають неприємний для цих молюсків запах, або просто неапетитні для них. Тому сміливо можна садити на своїй ділянці герань, папороті, розмарин, лаванду та перцеву м'яту.

Пропонуємо також дізнатися про красиві та ароматні кольори, які сильніше пахнуть у вечірній та нічний час.