Заготовляти продукти на зиму – це своєрідна традиція у багатьох українських родинах. Господині роблять смачні овочеві закрутки, готують варення, компоти та інші смаколики. А деякі заморожують фрукти та овочі, щоб використовувати їх у холодну пору року. Як правильно заморозити вишню, щоб зберегти її смак та соковитість?
Є два варіанти заморозки вишні на зиму: з кісточкою чи без. У кожному випадку важливо дотримуватися кількох правил, щоб ягоди залишилися смачними та соковитими.
Вишня з кісточками
В даному випадку потрібно взяти вишню, яка була нещодавно зібрана. Її слід помити, обсушити і прибрати ягоди, які почали псуватися. Досвідчені господині не рекомендують складати всю вишню в один пакет і просто класти його морозилку. Найкраще витратити трохи більше часу, але заморозити ягоди правильно.
Для цього слід викласти їх на тацю або дошку в один шар і поставити в такому вигляді заморожуватися. Коли ягоди повністю замерзнуть, їх можна пересипати у пакет.
Вишня без кісточок
Цей варіант заготівлі свіжих ягід вимагатиме більше зусиль. Як і в першому випадку, вишню потрібно помити та обсушити. Після цього треба вийняти кісточки шпилькою або спеціальним пристосуванням, злити весь сік, а ягоди викласти в один шар на дошку або тацю. Потім потрібно поставити їх у морозилку до того моменту, як вони повністю заморозяться, і вже тоді пересипати в пакети для зберігання.
Важливо пам'ятати, що заморожувати можна лише неушкоджені та свіжі ягоди. Повторно заморожувати їх не варто, так вони втратять і смак, і соковитість. І зберігати заморожену вишню можна не більше одного року.
Пропонуємо також дізнатися про те, як правильно заморожувати полуницю.