Як заряджати ноутбук, щоб батарея працювала довше: топ-3 рекомендації

Автор: Леся Ловіцька

Ноутбук став найбільш затребуваним комп'ютером завдяки своїй функціональності та компактності. Багато хто не знає, як правильно заряджати батарею, щоб вона довго працювала без заміни.

Щоб акумулятор ноутбука працював довго та якісно, потрібно прислухатися до рекомендацій майстрів з ремонту електронної техніки.

Як заряджати ноутбук, щоб батарея працювала довше: топ-3 рекомендації - today.ua

Правильний зарядний пристрій

Кожна модель ноутбука має спеціальний модуль, який розробили для забезпечення потрібної потужності. Використання акумулятора з більшою чи меншою потужністю може пошкодити його та скоротити термін служби. Потрібно перевіряти вимоги до потужності та напруги ноутбука. Зарядний пристрій має відповідати вказаним характеристикам.

Рівень заряду

Користувачі часто залишають ноутбук підключеним до мережі, незважаючи на повністю заряджену батарею. Якщо таке повторюється протягом тривалого періоду, акумулятор перезаряджається. Його ємність знижується. Вимкніть пристрій від мережі, якщо батарея повністю заряджена. Також можна встановити ліміт зарядки у налаштуваннях живлення.

Оптимізація циклів зарядки акумулятора

Літій-іонні акумулятори, які найчастіше використовують у ноутбуках, працюють краще, коли проходять регулярні цикли зарядки. Експерти порадили розряджати батарею приблизно до 20%, а потім підключати до електромережі. Це забезпечить точні показники рівня заряду та допоможе відкалібрувати ємність акумулятора. Потрібно уникати частого зарядження ноутбука, коли акумулятор сідає частково - інакше термін його служби скоротиться.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

У квітні не всім літнім українцям, що працюють, буде перерахунок пенсії: інформація від ПФУ

Як заряджати ноутбук, щоб батарея працювала довше: топ-3 рекомендації

Нагадаємо, що в Україні в зимовий період очікуються блекаути.

Найкраще підготувати до них ноутбук, щоб довше зберігати заряд батареї. Потрібно використовувати функцію економії заряду. Також слід максимально зменшити яскравість дисплея. Рекомендовано вимкнути Bluetooth та Інтернет, а також використовувати вбудовану відеокарту. Вимкніть зайві функції та закрийте програми, якими не користуватиметеся.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При можливості краще замінити акумулятор на новий. Також важливо регулярно чистити ноутбук від пилу та змінювати термопасту. Заряд батареї триматиметься довше, якщо гаджет добре охолоджується під час роботи.

Раніше повідомлялося, що українським учням безкоштовно видаватимуть ноутбуки та планшети.