Консервовані огірки смачніші, ніж у магазині, можна приготувати у домашніх умовах. Але іноді банки здуваються і всі старання йдуть нанівець. Названо топ-5 найпоширеніших помилок у приготуванні закруток.
Неправильний сорт
Для консервації підходять молоді колючі огірки. Гладенькі – салатний сорт, який не підійде для заготовок. Гіркі, перерослі та скрючені овочі також краще не використовувати.
Відсутність замочування
Огірочки на 94-96% складаються із води. Щоб вони були пружними та хрумкими, потрібно, щоб вони постояли в холодній воді кілька годин, максимум шість. Якщо овочі свіжі - тільки з городу, можна замочувати їх лише на 1-2 години, а ось магазинним потрібні додаткові "водні процедури".
Неякісна вода
Для консервації найкраще підходить джерельна вода. Можна використовувати воду з колодязя, бутильовану чи очищену через фільтри, але не з-під крана. Можливо, вона і не зіпсує огірки повністю, але їхній смак явно залишатиме бажати кращого.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Несправний ключ
Ключ для консервації має бути справним. Якщо банки не докрутити до кінця, вони розгерметизуються, продукція зіпсується - доведеться викинути її у сміття. Банки потрібно завжди перевертати догори дном, щоб перевірити, чи не витікає маринад. У такому положенні їх потрібно тримати до повного остигання.
Помилки у стерилізації
Банки для консервації огірків мають бути чистими – їх краще промити з содою. Оптимально, якщо вони будуть простерилізовані – це можна швидко зробити в мікрохвильовій печі, чи в духовці на пару. Кришки потрібно проварити або хоча б ошпарити окропом. В іншому випадку продукт може потрапити бактерії, огірки зіпсуються і не зможуть зберігатися до зими.
Нагадаємо про рецепт солоних огірків на зиму – без оцту та стерилізації.