Як змусити орхідею зацвісти: два способи розбудити рослину

Орхідея не завжди радує буйним цвітом і періодично "впадає в сплячку". Досвідчені квітникарі поділилися секретами, як розбудити примхливу рослину.

Як змусити орхідею зацвісти: два способи розбудити рослину - today.ua

Є як мінімум два способи змусити орхідею зацвісти.

Вигонка

Це метод майже завжди спрацьовує. Потрібно "забути" про поливу. Для цього слід почекати, поки ґрунт підсохне.

Потім слід набрати ванну водою кімнатної температури та повністю занурити в неї рослину. Однак важливо не перетримати – 20 секунд буде цілком достатньо. Приберіть зайву рідину та просушіть орхідею. Після цього слід повторити процедуру. Вона здається дещо дивною, але часто спрацьовує.

Бурштинова кислота

Розчиніть одну таблетку бурштинової кислоти, а потім розведіть невелику дрібку порошку у двох склянках води. Вона не повинна бути надто холодною. Отриманий розчин підходить як для поливу, так і для обробки листя орхідеї.

Особливості догляду за орхідеєю

Рослина повинна рости у прозорих скляних або пластикових горщиках. Вони не повинні бути надто великими. Субстрат для квітки повинен бути легким та вологоємним, забезпечувати хорошу циркуляцію води та повітря, а також містити поживні речовини. Краще купити спеціальний "грунт" для орхідеї.

Орхідею потрібно поливати двічі-тричі на тиждень влітку і раз на тиждень взимку – теплою та м'якою водою. Не можна заливати коріння чи серцевину. Після поливу потрібно прибрати зайву вологу із горщика.

Як змусити орхідею зацвісти: два способи розбудити рослину

Періодичні слід удобрювати орхідею спеціальними добривами, які містять фосфор, азот, калій та інші мікроелементи. У період активного росту та цвітіння слід удобрювати раз на тиждень та один раз у період спокою.

Раніше повідомлялося, чим поливати орхідею для цілорічного цвітіння.