Today.ua

За війною всі забули про COVID, а від нього вже стали помирати діти

Медики знову б'ють на сполох. COVID-19, який за прогнозами епідеміологів мав перетворитися на легке та майже не агресивне респіраторне захворювання, переродився на новий штам та знову набирає силу. І українці знову мруть від нього сотнями. Так, лише від жовтня цього року смертність від ковіду в Україні вже наближається до чотирьох сотень.

На сьогодні вже в одному регіоні України захворюваність перетнула епідемічний поріг. Йдеться про Чернівецьку область. Однак сплеск захворюваності на ковід уже спостерігається в усіх регіонах. Про це повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Лише з жовтня поточного року в Україні від ковіду померло 343 людини. Причому серед померлих є і діти.  

"Ми зараз говоримо в основному про фіксацію смертельних випадків внаслідок ковіду. Тут не варто забувати, що люди з групи ризику є найбільш уразливими саме щодо летальних наслідків. З жовтня цього року в Україні зафіксовано 343 летальних випадки, серед яких – 2 дитини віком до 17 років", – повідомив Кузін.

Водночас українці о цій порі активно хворіють не лише на ковід, але й на інші респіраторні захворювання, зокрема, на грип та ГРВІ. Сумарна кількість респіраторних захворювань в Україні від початку жовтня вже давно перетнула мільйон випадків.

"З початку жовтня в Україні перехворіли на ГРВІ, грип та COVID-19 трохи більше як 1,3 мільйона українців", - каже головний санітарний лікар.

Однак важкий перебіг хвороби у переважній більшості випадків дає саме коронавірус. Ця недуга була з жовтня діагностована у 80 тисяч пацієнтів. Причому кожний новий тиждень приносить збільшення захворюваності на коронавірус і кілька тисяч ускладнень, які вимагають госпіталізації.

"За один тиждень у середньому госпіталізується близько 4 тисяч пацієнтів. Госпіталізації підлягають люди з важким перебігом захворювання або пацієнти з груп ризику", - зазначив Ігор Кузін.

Проте на сьогодні області ще не досягли епідемічного порогу. Його перетнула лише Чернівецька область. До речі, цьогоріч Мінохорони здоров'я дало право на оголошення карантину в регіонах та запровадження протикарантинних заходів місцевій владі. Усі ці рішення прийматимуться на рівні областей.

Нагадаємо, нинішнього літа Європа потерпала від епідемії вітряної віспи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ