Землю охопила глобальна демографічна криза: аналітики прогнозують скорочення людства

Автор: Марченко Любов

На Землі розпочалась глобальна демографічна криза. Недавні, ще допандемічні, пронози щодо зростання населення планети демографи вже коригують. Стільки людей, як планували, не народиться. А із другої половини нинішнього століття кількість людей на планеті взагалі почне скорочуватись.

Землю охопила глобальна демографічна криза: аналітики прогнозують скорочення людства - today.ua

Такі прогнози оприлюднено в статті, що вийшла в Wall Street Journal.

Відповідно до прогнозів, які давала ООН у 2017 році, на кінець 21 століття, тобто у 2100 році, населення нашої планети мало зрости до 11,2 мільярда осіб. На той час у 2017 кількість жителів планети становила 7,6 мільярда. Однак у 2022 році вже було заявлено, що наприкінці нинішнього століття населення Землі становитиме лише 10,4 мільярда. А тепер цей показник скоригували знову. Демографи  вважають, що населення Землі досягне своєї пікової чисельності до 2061 року. Тоді нас буде близько 9,5 мільярда. І вже з того року кількість землян почне скорочуватись.

За словами економіста, що спеціалізується на демографічних питаннях в Університеті Пенсильванії, Хесуса Фернандеса-Віллаверде, торік показник народжуваності впав до 2,1-2,2. А це означає, що у глобальному масштабі процес відтворення населення зупинився. Для забезпечення хоча б мінімального приросту населення він має бути не менше 2,3.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, через які Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

У розвинутих країнах європейського континенту демографічна криза почалася ще в 70-ті роки минулого століття. А під час пандемії коронавірусу вона пришвидшилась. Однак тепер процес скорочення народжуваності охопив не лише Європу, але й країни, що розвиваються. Так, Китай, який раніше утримував пальму першості з показників народжуваності, вже давно втратив у цьому лідерство. І навіть в Індії, яка вже давно обігнала Китай за темпами приросту населення, народжуваність також стрімко скоротилася.

Названо причини скорочення народжуваності

З-поміж причин скорочення народжуваності демографи виділяють кілька основних:

Землю охопила глобальна демографічна криза: аналітики прогнозують скорочення людства

  • пандемія коронавірусу, яка поставила людство перед небаченими досі загрозами;
  • підвищення рівня життя, яке спонукає багато молодих сімей обмежуватись лише однією дитиною або взагалі відмовлятись від народження дітей;
  • підвищення освітнього рівня жінок та їхня більша залученість у життя суспільства.

Усе це призвело до різкого скорочення народжуваності. Відтак темпи приросту населення земної кулі скоротилися.

“Наближається демографічна зима”, – заявив Хесус Фернандес-Віллаверде.

Усе це не може не турбувати уряди країн. Адже скорочення народжуваності є першопричиною багатьох соціальних проблем. Зокрема, через малу кількість дітей і збільшення чисельності людей похилого віку, зростають пенсійні проблеми, а також уповільнюються темпи технічного розвитку людської цивілізації.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, є у цієї "медалі" і зворотний бік. Через зменшення народжуваності і відтак природне скорочення людства планеті не загрожуватиме перенаселення. Не потрібні будуть війни для скорочення людської популяції, і менше виникатиме проблем із продовольством. Крім того, має стати кращою і доступнішою медицина, оскільки медикам доведеться подбати щодо продовження активного життя літніх людей.

Нагадаємо, учені прогнозують вимирання людства внаслідок глобальних кліматичних змін.