Жах, захоплення і велич: астрофограф зробив унікальні знімки виверження на Сонці

Автор: Марченко Любов

Завдяки потужним телескопам та супутникам, що обертаються по навколосонячній орбіті, ми знаємо, як виглядає наше світило. Втім, кожний новий знімок Сонця вражає своєю моторошною красою і зайвий раз нагадує, наскільки людство може бут залежним навіть від одного виверження на Сонці.

Жах, захоплення і велич: астрофограф зробив унікальні знімки виверження на Сонці - today.ua

Астрофотограф Ендрю Маккарті зробив серію знімків нашого світила у травні, коли на Сонці спалахнула велетенська пляма, направивши у бік нашої планети потоки гарячої зарядженої плазми.

Фотограф зробив унікальні фотознімки активної плями, що має позначку як AR3697. Саме там на початку травня стався потужний вибух найвищого класу Х. Долетівши до нашої планети, він спричинив найпотужнішу магнітну бурю класу G5, якої не було вже кілька десятиліть.

Жах, захоплення і велич: астрофограф зробив унікальні знімки виверження на Сонці

Популярні зараз

Дмитро Кулеба виставив особисті речі на аукціон: екс-міністр збирає кошти на важливу справу

Гарріс зробила заяву про наслідки можливої перемоги Трампа на виборах: “Путін сидітиме у Києві“

У ЗСУ базову підготовку солдатів збільшать до 1,5 місяця

Нові домовленості з МВФ не призведуть до підвищення тарифів на електроенергію, - Мінфін

У першій половині травня ця активна зона була повернута "лицем" до нас. А згодом, до середини місяця, вона розвернулася в інший бік, і вже чимдуж вивергала плазму в іншому напрямку. Однак під кінець травня вона знову розвернулась до нас та наслала на бідолашну Землю пару потужних магнітних бур.

От саме це активе скупчення плям і стало об'єктом "фотополювання" Ендрю Маккартні. Спочатку він сфотографував цю зону відразу після гігантського спалаху класу Х. А згодом зняв силові лінії магнітного поля у вигляді гігантських петель із плазми.

Жах, захоплення і велич: астрофограф зробив унікальні знімки виверження на Сонці

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Усе це виглядає страшно красиво – саме в такому поєднанні. А якщо врахувати, що в активних зонах температура нашого світила досягає мільйона градусів за Цельсієм, то стає моторошно від самої лише думки, що можна опинитись десь там поблизу. Сонце спопелить усіх, хто ризикне до нього наблизитись.

Нагадаємо, з нашим Сонцем відбувається щось незрозуміле. Навіть для піку активності, в якому воно зараз перебуває, наше світило цьогоріч якесь надто неприборкане.