Чим полити виноград восени, щоб у новому році отримати вдвічі більше врожаю

Автор: Анастасия Березовская

Після збирання врожаю виноградні кущі потребують підживлення не менше, ніж на початку сезону. Досвідчені городники розповіли, чим полити виноград восени, щоб він добре пережив зиму і в новому році було вдвічі більше врожаю.

Чим полити виноград восени, щоб у новому році отримати вдвічі більше врожаю - today.ua

Щоб рослинам вистачило поживних речовин, перенести низькі температури і вітри кущі потрібно удобрити фосфором, калієм, магнієм і цинком, а також перегноєм, компостом або курячим послідом. Процес підживлення проводиться у два етапи – спочатку органіка, а потім мінерали.

Чим полити виноград восени – органіка?

Після збирання врожаю винограду землю потрібно перекопати і внести органічне добриво. Наприклад, курячий послід можна використовувати в сухому вигляді або розвести з водою. Для другого варіанта послід розводиться у воді у співвідношенні 1 до 4. Вміст добре перемішується і ставиться на 10 днів у тепле місце. Через якийсь час настій розводять у воді у співвідношенні 1 до 10. На кущ винограду потрібно вилити півлітра добрива.

Чим полити виноград восени – мінерали?

Чим полити виноград восени, щоб у новому році отримати вдвічі більше врожаю

Популярні зараз

У великому українському місті значно впали ціни на квартири

Податковій стало відомо про всі закордонні рахунки українців

В Україні можуть запровадити замість прожиткового мінімуму інший базовий стандарт: як зміняться соцвиплати громадянам

Україні можуть запропонувати членство в НАТО в обмін на тимчасову відмову від окупованих територій: у Зеленського вже відреагували на таку ідею

Мінералами виноград підгодовують наприкінці жовтня чи на початку листопада. Можна розсипати гранули, перекопати землю і полити водою або зробити рідке підживлення.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наприклад, на 1 квадратний метр виноградника потрібно в 10 літрах води розвести 25 г суперфосфату, 10 г калійної солі та 25 г сірчанокислого калію. Сюди ж у підживлення можна додати 1 г борної кислоти та 2 г сірчанокислого цинку. Досвідчені городники радять викопати канаву глибиною до 30 см на відстані 45 см від куща та залити добрива. Так кущі найкраще насититься мінералами.

Нагадаємо, досвідчені городники розповіли, чим полити яблуню восени, щоб не атакували шкідники і дерево дало багатий урожай.