Today.ua

До весняного рівнодення 2024 залишилося зовсім недовго: дата, традиції і прикмети

День весняного рівнодення щороку припадає на другу половину березня, але його дати можуть відрізнятися, адже календарний та астрономічний рік також трохи відрізняються. Отже, день весняного рівнодення може припадати на 19, 20 або 21 березня.

Саме в одну з цих дат тривалість дня і ночі зрівнюється. Після цього день почне прибувати, а ніч ставатиме дедалі коротшою. Тому цю дату називають днем весняного рівнодення. Цьогоріч він припадає на 20 березня.

Саме із дня весняного рівнодення у Південній півкулі починається астрономічна осінь, а в Північній, тобто у нас – астрономічна весна. Причому астрономічна весна триватиме аж до дня літнього Сонцестояння, який припадає на двадцяті числа червня.

Традиції дня весняного рівнодення

Традиції цього дня сягають корінням ще в дохристиянську епоху, коли наші пращури поклонялися сонцю та силам природи. Цей день вважався датою справжнього пробудження природи від зимового сну. На деревах набухали бруньки, птахи прилітали із вирію, сонце починало дужче пригрівати.

До цього дня господині випікали печиво у формі пташок. Цих "пташок" роздавали дітям, і вони підкидали їх високо вгору. Якщо вдавалось зловити підкинуту пташку, то це віщувало удачу і було добрим знаком.

Дівчата цього дня співали веснянки, а парубки стрибали через розведене багаття та водили навколо нього худобу, щоб її вогонь очистив тварин від усіляких хвороб.

Що варто зробити у цей день

На день весняного рівнодення радять:

Чого не слід робити цього дня

Цього дня діють певні заборони:

Нагадаємо, незабаром починається піст. Отже багатьом господиням стане в нагоді рецепт перловки з вершками та грибами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ