Консервовані огірки можна приготувати різними способами. Багато залежатиме і від води, яка використовується для заготовок. Але найважливіше – правильний маринад з оптимальним співвідношенням солі, цукру та оцту.
У банки, в яких консервуватимуться огірки, можна покласти листя вишні, дуба, хрону, гілочки кропу, чорний і духмяний перці, гірчицю в зернах і лавровий лист, шматочки червоного перцю та часник. Все залежить від смакових уподобань.
Досвідчені кулінари вважають, що краще не додавати сіль, цукор та оцет окремо від води, а заварювати маринад. Також важливо не переварити продукт – слід тричі запарювати овочі або стерилізувати не більше 5 хвилин. Так огірочки матимуть пікантний смак, залишаться соковитими та хрусткими.
Ідеальна пропорція для маринаду на один літр води:
- 1 ст. л. соли;
- 2 ст. л. цукру;
- 100 мл оцту 9%.
Якщо ви намагаєтеся мінімізувати вживання солодкого, можна зменшити кількість цукру до 1 ст. л. на 1 л води.
Заливайте огірки киплячим маринадом і накрийте банки стерильними кришками. Їх можна проварити або просто ошпарити окропом.
Секрети консервації огірків
Важливо пам'ятати, що перед закруткою огірки потрібно замочити хоча б кілька годин. Слід вибирати молоді та невеликі плоди, які підходять для консервації. Салатні сорти не підходять для цієї мети.
Після стерилізації банки потрібно закрити кришками за допомогою спеціального ключа. Перевірте герметичність та переверніть банки. Не потрібно накривати їх ковдрою – щоб огірочки не стали надто м'якими.
Через 12 годин можна перевернути банки та відправити у комору на зберігання.