Коли потрібно викопувати картоплю, щоб вона довше зберігалася: досвідчені городники порадили пройти простий тест

Автор: Лобанова Єлизавета

У серпні городники починають збирати врожай картоплі, однак у багатьох виникають сумніви, коли ж краще починати викопувати бульби, що дозріли. Досвідчені городники розповіли, як визначити, що картопля вже готова до викопування, і як не зіпсувати врожай.

Коли потрібно викопувати картоплю, щоб вона довше зберігалася: досвідчені городники порадили пройти простий тест - today.ua

Як визначити, що час викопувати картоплю

Головний індикатор зрілості картоплі - бадилля: якщо вона пожовкла і підсохла - можна копати. Однак буває так, що на ділянці деякі кущі ще зелені, тоді як інші сухі.

Досвідчені городники радять перед тим, як почати копати, провести один простий тест. Викопайте по кілька кущів у різних ділянках городу. Найголовніша ознака зрілої картоплі: бульби легко відпадають від бадилля, а шкірка не лущиться.

Якщо вираховувати за календарем, то копати картоплю потрібно приблизно 80-100 днів після посадки.

Популярні зараз

Пенсії у червні нарахують одразу за кілька місяців, - ПФУ

У ТЦК повідомили, за що українцям може загрожувати до 8 років ув'язнення

У Міноборони назвали топ-7 найбільш затребуваних вакансій у ЗСУ

Українські солдати збивають дрони з югославських зенітних гармат Zastava

Коли потрібно викопувати картоплю, щоб вона довше зберігалася: досвідчені городники порадили пройти простий тест

Як правильно викопувати картоплю

Процес викопування картоплі на полях зараз уже механізований. Багато хто замість лопат використовують мотоблоки, які допомагають як посадити картоплю, так і зібрати врожай.

Але якщо ви саджали картоплю під лопату, збирати теж потрібно під лопату. Оскільки ряди, посаджені лопатою відрізнятимуться від посаджених під мотоблок, пристрій може порізати кущі і бульби картоплі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після того, як картопля буде вже викопана, обов'язково її потрібно добре просушити на свіжому повітрі, перш ніж відносити в льох. Головне - захистити бульби від прямого сонця та дощу. Якщо температура на вулиці висока, достатньо одного дня для сушіння, після чого картопля складають у ящики чи мішки та поміщають на зберігання у підвал чи льох.

Раніше повідомлялося, що супермаркети в Україні різко змінили ціни на картоплю.