Названо породи собак, яких люди приручили ще 11 тисяч років тому

Процес одомашнення собак почався ще 11 тисяч років тому, задовго до того, як людина приручила всіх інших тварин. І собаки були одними з перших вихованців, яких людина привела до себе в будинок. За цей час з'явилося сотні порід, яких почали виводити штучно, але деякі з них зберегли залишки ДНК ще тих стародавніх собак, які жили до нашої ери. Серед них чіхуахуа і ріджбек.

Названо породи собак, яких люди приручили ще 11 тисяч років тому - today.ua

Вчені Лабораторії древньої геноміки лондонського Інституту Френсіса Кріка проаналізували повний ДНК-геном 27 останків древніх собак і з'ясували, що ДНК окремих древніх порід збігається з ДНК деяких сучасних порід.

Дослідження показує, що всі собаки походять від однієї або декількох споріднених нині вимерлих популяцій вовків. Де і коли сталося головне приручення собак, вчені поки не з'ясували.

Дослідження також показало, що зразки генетичного матеріалу собак частково повторюють людські. Не спроста людина і собака - найкращі друзі.Названо породи собак, яких люди приручили ще 11 тисяч років тому Ще 11 тисяч років тому собаки ділилися на п'ять різновидів. У ранню епоху в Європі жили численні різновиди собак, генетично схожі на дві основні породи, що мешкали на Близькому Сході і в Сибіру. З настанням Бронзового століття, їх витіснила генетична лінія, що мала спільних предків і широко поширена по всьому континенту. Китайські породи виникли в результаті схрещування між предками австралійських дінго і новогвінейських співаючих собак з породами з Європи і російських степів.

Раніше повідомлялося, на яких людей собаки ніколи не нападають. Для цього потрібно володіти основними чотирма рисами.

ДЖЕРЕЛОnews.pn