Названо найшкідливішу рибу, яку не можна їсти

Автор: Леся Ловіцька

Риба вважається незамінним джерелом білка, і багато хто любить її навіть більше, ніж м'ясо. Смачний та корисний продукт особливо рекомендують дітям. Однак деякі види риби краще не вживати - вони шкідливі, тому що накопичують небезпечні хімічні речовини.

Названо найшкідливішу рибу, яку не можна їсти - today.ua

Макрель

Це велика хижа риба, яка здатна накопичувати у своєму організмі велику кількість ртуті. Та міститься у морській воді, забрудненій промисловими викидами. Важливо відмовитися від макрелі та замінити її на корисніші "побратими".

Найбільш чутливі до ртуті діти та вагітні жінки. Метал негативно впливає на нервову систему та мозок навіть у період внутрішньоутробного розвитку.

Пангасіус

Пангасіуса розводять у басейні річки Меконг у В'єтнамі, яка вважається однією з найзабрудненіших у світі. Він живе у стічних водах, які кишать бактеріями та отруйними речовинами. У м'ясі цієї риби виявлено хлорат, важкі метали, гексахлорбензол, ізомери та інші шкідливі хімікати.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Пангасіуса годують відходами. У диких умовах йому потрібно вчетверо більше часу, щоб вирости до розмірів, яких він досягає за допомогою антибіотиків та гормональних ін'єкцій. У цій рибі виявлено мікроорганізми, лістерії та бактерії кишкової палички.

Великоокий тунець

Ще одна хижа морська риба, вона харчується дрібнішими мешканцями моря. У її м'ясі накопичується ртуть, яка викликає проблеми з пам'яттю та концентрацією, може викликати провокувати розвиток депресії та тривожних розладів.

Медики рекомендують мінімізувати вживання морської форелі, сибасу та дорадо.

Названо найшкідливішу рибу, яку не можна їсти

Ціни на рибу в Україні

Короп у торгових мережах подешевшав за місяць. Так, у січні кілограм живої риби можна було купити в середньому за 176,66 грн, а у лютому ціна знизилася до 154 грн. У Варусі ціна мінімальна – 149 грн/кг.

Оселедець подорожчав. У січні він коштував 141,02 грн/кг, а у лютому – 157,20 грн/кг. У Варусі кілограм цієї риби вартує 127,60 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Скумбрія також трохи додала у ціні – з 136,64 грн/кг до 138 грн/кг. У супермаркетах Ашан рибу можна придбати за 131 грн/кг.

Раніше повідомлялося про найшкідливіші продукти для серця.