Нічна “жриця“: чому пізня вечеря особливо небезпечна для жінок

Автор: Марченко Любов

Пізня вечеря великої користі організму не приносить. Її, радше, можна вважати шкідливою для здоров'я, аніж корисною. Однак жінкам вона завдає ще більше шкоди, ніж чоловікам. І справа тут не лише в тому, що невикористані вночі калорії псують фігуру, а ще й у тому, що жіночий організм більше схильний до хвороб, пов'язаних із переїданням.

Нічна “жриця“: чому пізня вечеря особливо небезпечна для жінок - today.ua

Про те, якої шкоди може завдати пізня вечеря жіночому організму розповіли учені Колумбійського університету на конференції Американської кардіологічної асоціації, що відбулась у Філадельфії.

Їхні висновки – це результат річних ретельних спостережень за 112 жінками. Частина з них харчувалася правильно, дотримуючись певного режиму вживання їжі та певного раціону. А в іншої частини пік вживання їжі припадав на вечірній час після 6-ї вечора, а в декого і на ніч.

Дослідження їхнього стану здоров'я показали, що у нічних "жриць" виявився не тільки вищий індекс маси тіла, але й цілий "букет" тривожних симптомів: підвищений тиск, високий рівень цукру в крові, пришвидшення серцебиття і менша здатність до фізичних навантажень.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

"Наш метаболізм, циркадні ритми, рівень кортизолу та інсуліну влаштовані таким чином, що просто не здатні впоратися з навантаженням від пізніх вечерь", — зауважують учені.

Процес перетравлення їжі – це доволі велике навантаження на організм. А у вечірній та нічний час він ускладнюється і поготів, адже в цей час людина вже знижує фізичну активність, стає менш рухливою, "зависаючи" біля екрану телевізора або за монітором комп'ютера. Зрештою шлунок трудиться над силу, а отримані калорії нікуди не витрачаються та осідають на боках, псуючи фігуру.

Та якби ж то лише у фігурі була справа! Адже зайвий жир відкладається не лише під шкірою, а ще й на внутрішніх органах, які через це починають давати збої в роботі і зрештою стають більш вразливими для різних недугів, у тому числі й смертельно небезпечних.

Нічна “жриця“: чому пізня вечеря особливо небезпечна для жінок

Так, ожиріння від пізньої вечері може стати причиною раку печінки, товстої кишки, нирок, матки та молочних залоз. Найбільш небезпечне для жінок, та й для чоловіків також –скупчення жиру в області черевної порожнини, кажуть медики.

Отже, не варто пізніми вечерями наражати свій організм не таку небезпеку. Проте, це не означає, що треба взагалі відмовитись від вечірнього прийому їжі. Просто перенесіть його на більш ранній час. Бажано вживання їжі завершити хоча б до 19-20-ї години, аби ще мати час для вечірньої прогулянки.

Крім того, медики застерігають від одноразового прийому їжі - відразу за цілий день. Слід їсти хоча би тричі на день. А крім того, можна ще влаштовувати між цими прийомами їжі невеличкі перекуси.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, ніхто не прирікає любителів поїсти на голодні страждання. Навпаки – сприймайте їжу не лише як джерело калорій, але і як насолоду. Однак забудьте про вечірні (або навіть нічні) походи до холодильника і займіть себе ввечері чимось іншим.

До речі, для осіннього суботнього вечора вам стане у нагоді рецепт домашнього глінтвейну. Цей напій здатний не лише зігріти тіло, але й розтопити крижинки, що могли з'явитись у стосунках між членами сім'ї.

Головне