Як і коли треба пересаджувати полуницю: хитрощі досвідчених садівників

Полуниця – примхлива культура, яка потребує ретельного догляду. Ягоду потрібно періодично пересаджувати. Навіщо, як і коли це треба робити, – у нашому матеріалі.

Як і коли треба пересаджувати полуницю: хитрощі досвідчених садівників - today.ua

Досвідчені дачники знають, що полуниця не повинна довго зростати на одному місці. Їй потрібно багато корисних мікроелементів, а ґрунт згодом виснажується. Введення підгодівлі не виправить ситуацію. Є правило, що культуру слід пересаджувати кожні три роки. Якщо проігнорувати пересадку - врожайність ягід буде поступово зменшуватися, а потім рослина буде засихати.

Полуниця також часто хворіє, плюс її атакують шкідники. Оскільки частина бактерій міститься у землі, пересаджувати її просто необхідно. Найчастіше садівники роблять це навесні – коли у культури максимальні шанси вкоренитися і незабаром дати плоди. Проте полуницю також пересаджують влітку та восени.

Літо

Мало хто пересаджує полуницю влітку – ґрунт максимально нагрітий, а повітря сухе. Полуниця не отримає потрібної кількості поживних речовин та вологи. Проблему посилить пекуче сонце - рослина зазнає стресу.

Осінь

Осінь – друга найкраща пора для пересадки полуниці. Земля вже не така гаряча, але температура повітря залишається комфортною для зростання. Важливо пересадити культуру для перших заморозків. Перед пересадкою полуниці потрібно перевірити грядку, видалити шкідників та бур'яни, а також розпушити ґрунт.

Використовуйте для пересадки невеликі кущі із 4-5 листочками. При цьому корінь не повинен бути не менше 6 см. Викопайте невеликі лунки і відправте полуницю. Не потрібно сильно заглиблювати рослини. Бажано використати субстрат, який пришвидшить зростання.

Як і коли треба пересаджувати полуницю: хитрощі досвідчених садівників Огородники також виконують знезараження кущів – нагрівають воду до 50 градусів та відправляють туди коріння рослини на 15-20 хвилин. За цей час бактерії встигнуть загинути.

Нагадаємо, яке секретне добриво дозволить отримати добрий урожай полуниці.