Варення з цукром апріорі не може бути корисним. Мало того, що при варінні фрукти та ягоди втрачають частину вітамінів, додавання цукру посилює ситуацію, тому що цей продукт негативно впливає на імунну систему та прискорює старіння.
До того ж людина щодня споживає велику кількість цукру з їжею: солодощі, майонез, соуси, різноманітні готові продукти та навіть консерви та сосиски. А це згубно впливає на здоров'я. А тому, якщо ви взимку хочете побалувати своїх рідних, а особливо дітей, не лише смачним, а й корисним варенням, треба вчитися обходитися без цукру. Тим більше що наші предки не завжди використовували для приготування цей продукт – чим же вони його замінювали?
Важливо! При приготуванні варення без цукру - важливо особливу увагу приділяти стерилізації не тільки банок і кришок, але і всього, що буде торкатися варення - ложки, виделки, половинки. Найкраще простерилізувати всі ці предмети в духовці протягом 15-25 хвилин за температури 120 градусів. І пам'ятайте, що предмети потрібно відправляти до духовки до того, як вона нагріється.
Полуничне варення без цукру
- 500 г полуниці
- 50 мл води
- 0,5 ч. л. лимонної кислоти (або сік половини лимона)
- Середнє яблуко
- Банан
- 1 ч. л. агар-агара
- Ваніль на смак
Вимиту полуницю складаємо в каструлю, додаємо води, щоб ягоди не пригоріли, додаємо лимон чи лимонну кислоту і натираємо на тертці яблуко. Все перемішуємо та вмикаємо вогонь.
Варимо варення протягом 20 хвилин і додаємо нарізаний кільцями банан і варимо ще 7 хвилин.
Агар-агар розбавляємо в невеликій кількості води і додаємо у варення, завдяки чому воно стане тягучим і щільним, і ваніль до смаку. Агар-агар на відміну від желатину не має ніякого смаку та корисніший. Варимо пару хвилин, вимикаємо та розливаємо по банкам.
Абрикосове варення без цукру
- 500 г абрикосів
- 0,5 ч. л. лимонної кислоти (або сік половини лимона)
З абрикосів дістаємо кісточки, складаємо половинки фруктів в антипригарну ємність для варіння і додаємо лимонну кислоту або сік половинки лимона. Варити фрукти протягом 15 хвилин. Розливаємо гаряче варення по стерилізованих банках, щільно закриваємо кришки, обгортаємо покривалом і залишаємо до остигання.
Медово-ягідне варення без цукру
- 500 г лісових ягід
- 500 г меду
Ягоди пропускаємо через м'ясорубку або збиваємо блендером до пюре. Додаємо до ягідної маси мед. Якщо мед зацукрився, його потрібно розтопити і дочекатися, поки він охолоне. Добре перемішуємо варення, трохи чекаємо, щоб розчинився мед, і закочуємо в банки. Зберігати варення потрібно в холодильнику.
Пропонуємо вам також приготувати найсмачніше варення з вишні та шовковиці – простий рецепт частування для всієї родини.