Святвечір 6 січня: що можна і не можна робити в переддень Різдва

Автор: Анастасия Березовская

Святвечір 6 січня святкують православні та греко-католики по всьому світу, відзначаючи переддень Різдва Христова. За сформованими традиціями, існує ряд звичаїв, яких споконвіку дотримуються українці. Наприклад, подача 12 пісних страв на святковий стіл і шанування мертвих родичів. Пропонуємо вам дізнатися, що можна і що не можна робити в Святвечір.

Святвечір 6 січня: що можна і не можна робити в переддень Різдва - today.ua

Що можна робити в переддень Різдва?

6 січня потрібно сходити на святкову церковну службу.

За стіл рідні сідають з першою зіркою в красивому новому одязі, залишаючи вільне місце для покійних родичів, бо вважається, що в цей день їх душі приєднуються до трапези.

Застілля починається з куті, яку готують з пшениці або рису. А після всі переходять до решти одинадцяти страв. Святвечір 6 січня: що можна і не можна робити в переддень Різдва Дозволяється випити трохи вина, але не налягати.

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

В Україні стрімко дешевшає найпопулярніший овоч, але запасатися ним не варто: які ціни виставили на ринку

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

У деяких українських регіонах напередодні Різдва починають ходити по домівках колядувати. За це колядників обдаровують грошима, солодощами або фруктами.

Що не можна робити на Святвечір?

Ні в якому разі не можна ображати тварин - це великий гріх. А також лихословити, заводити сварки або лайки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До вечері обов'язково потрібно бути вдома і не спізнюватися, інакше ризикуєте провести весь рік далеко від сім'ї. Святвечір 6 січня: що можна і не можна робити в переддень Різдва Відмовтеся від рукоділля в цей день. А також від великої кількості алкоголю - не можна в переддень Різдва шумно відзначати.

Пропонуємо вам також дізнатися про способи ворожіння в Святвечір вдома - прості передбачення по картах, на свічках і дзеркалах.