Алкоголь руйнує мозок зі страшною силою: чи можна відновити інтелект, відмовившись від спиртного повністю

Автор: Марченко Любов

Алкоголь згубно впливає на мозок людини. Фактично він його руйнує. Однак, за повної відмові від спиртного, мозок може відновити свою колишню структуру. При цьому про повне відновлення інтелектуальних можливостей говорити передчасно.

Алкоголь руйнує мозок зі страшною силою: чи можна відновити інтелект, відмовившись від спиртного повністю - today.ua

Такими є попередні висновки, зроблені групою дослідників зі Стендфордського університету.

Попередніми їх вважають через те, що дослідження проводили з дуже обмеженим контингентом колишніх алкоголіків. А також при дослідженнях свідомо спрощувався набір супутніх факторів, які могли посилити, або, навпаки, послабити відновлення.

Що відбувається з мозком людини, яка регулярно випиває

Кора головного мозку алкоголіка стоншується. Через це відбувається зменшення зморшкуватого шару мозку. А саме цей шар відповідає за дуже багато когнітивних здібностей людини. У тому числі, і за здатність адекватно оцінювати масштаби власної трагедії, а також знаходити послідовний вихід із тупикової ситуації.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Алкоголь руйнує мозок зі страшною силою: чи можна відновити інтелект, відмовившись від спиртного повністю

Що відбувається за повної відмові від алкоголю

Дослідження, які регулярно проводилися за допомогою МРТ, показали, що кора мозку починає відновлюватись. Найбільш інтенсивно йде приріст товщини кори на першому місяці тверезості. Потім процес трохи сповільнюється, але не зупиняється. Таким чином, у середньому за 7,3 місяці абсолютної тверезості товщина кори головного мозку колишнього п'яниці відновлюється до показників, притаманних тим, хто ніколи не зловживав.

При цьому вчені встановили, що супутні вади (куріння, вживання наркотичних речовин) неабияк гальмують відновлення мозку, навіть якщо людина дійсно повністю відмовилася від алкоголю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте, ученим поки що вдалося простежити лише сам факт відновлення кори головного мозку. Можна припустити, що водночас відновлюється інтелект, і навіть відновлюються соціальні навички. Такі дослідження, на жаль, поки що не проводилися, оскільки немає бази для порівняння.

Нагадаємо, медики розповіли, які зміни відбуваються в організмі людини, якщо на два тижні повністю відмовитись від цукру.