Капуста, якщо правильно закласти її на зберігання та забезпечити їй оптимальну температуру, може цілком неушкодженою та соковитою долежати до весни, а то й взагалі до нового врожаю.
Українцям порадили, як краще забезпечити зберігання качанів капусти, щоб вони не висохли, не згнили та зберегли хрумку соковитість. Великих хитрощів її зберіганні не потребує, але досвідчені городники знають кілька нюансів, які допоможуть збільшити термін зберігання цього овочу.
Багато дачників вирощують капусту на присадибних ділянках. Але при цьому не всім вдається зберегти її до весни. Тому восени доводиться масово її солити і консервувати, щоб не залишати на зимове зберігання. А тим часом, узимку також хочеться страв, приготованих зі свіжої, а не квашеної капусти.
Насамперед, потрібно правильно зрізати капусту з грядки. Робити це слід у безвітряну суху погоду. Зазвичай пізню капусту збирають у жовтні.
Не потрібно намагатися "скрутити голову" капусті вручну, тому що при цьому ви обов'язково пошкодите качан, і він вже не довго зберігатиметься. Тому капусту слід зрізати за допомогою гострого ножа або секатора.
Потрібно зрізати ніжку, на якій вона росла, не впритул до качана, а залишати десь до 5 сантиметрів ніжки. І бажано ще залишити на ніжці кілька листків, які не увійшли до сформованого качана.
При цьому треба знати, що капуста, яку закладають на тривале зберігання, має бути не тільки без ушкоджень, а й стиглою. Стиглий качан повинен бути тугим і видавати при ударі глухий звук. А ось недозрілі качани видають "порожній" звук. Таку капусту краще використати у першу чергу.
Крім того, зрізану капусту відразу не спускають у льох, а дають їй кілька годин підсохнути на повітрі. І лише потім складають її в ящики для зберігання та спускають у льох. Зберігати цей овоч треба в міру прохолодному приміщенні із доволі високою вологістю. Тоді капуста довго залишатиметься соковитою.
Нагадаємо, зараз у сезон капусти, коли вона особливо дешева, можна спробувати приготувати тушковану капусту, як у ресторані.