Страшніше ніж війна: в ООН попередили людство про катастрофу планетарного масштабу

Автор: Марченко Любов

На Землі розгортається глобальна катастрофа, яка може виявитися страшнішою, ніж війна в Україні. Війну люди можуть припинити чи хоча б зупинити, а це лихо вже зупинити не вдасться. На планеті почалося інтенсивне підвищення температури. Жертвами такого стрімкого потепління стануть не лише багато рослин і тварин, а й мільярди людей.

Страшніше ніж війна: в ООН попередили людство про катастрофу планетарного масштабу - today.ua

Про це, спираючись на висновки учених, заявив із трибуни ООН генсек Антоніу Гутерріш, пише SciTechDaily.

Учені вже не одне десятиліття попереджали людство про можливу кліматичну катастрофу, пов'язану з парниковими викидами і не тільки. Але зараз вони вже не попереджають, а із гіркотою констатують: катастрофа почалася. Раніше, ніж припускали вчені. До людського чинника приєднався ще й природний. У результаті, судячи з усього, 2023 рік стане найспекотнішим в історії кліматичних спостережень, а наступний 2024 буде ще спекотнішим.

"Те, що сьогодні відбувається з кліматом, з упевненістю можна назвати "катастрофою для всієї планети". Навіть більше, вчені вважають, що Земля вже переступила з ери "глобального потепління" в еру "глобального кипіння", - заявив генеральний секретар ООН.

Популярні зараз

Українцям повідомили, яким буде тариф на газ у січні 2024 року

В Україні з 1 січня зростуть виплати на дітей: стали відомі нові суми

В Україні через 5 днів чекають різкої зміни курсу долара

В Україні вже із січня очікують затримки пенсій і соцвиплат

На жаль, це не згущення фарб і не словесне жонглювання. Гутерріш ретранслює висновки вчених, які приходять з усіх куточків світу. Зокрема, команда китайських учених під керівництвом професора Цінсян Лі зі Школи атмосферних наук Університету Сунь Ятсена узагальнила та проаналізувала величезний набір даних, дійшовши невтішних висновків.

Страшніше ніж війна: в ООН попередили людство про катастрофу планетарного масштабу

Перше півріччя 2023 року стало третім найспекотнішим за всю історію спостережень. А результати другого півріччя, хоча пройдено лише його половину, вже говорять про те, що воно може стати найспекотнішим в історії спостережень. Причому, максимально розігріта не лише поверхня суші, а й поверхня Світового океану.

Учені вважають, що кліматична катастрофа поглиблюється, крім усього, двома факторами: ефектом Ель-Ніньо та масштабними лісовими пожежами, які палають в усьому світі.

Враховуючи всі ці фактори, вчені вважають, що за підсумками 2023 рік стане найспекотнішим в історії спостережень. Але і це не найтривожніше. Найстрашніше – що глобальне підвищення температури вже, ймовірно, не зупинити, і кожен наступний рік буде гарячішим за попередній.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, Земля стоїть на порозі масового вимирання тварин і рослин, які не витримають такого стрімкого потепління. Природно, що це торкнеться і людей, адже ми є частиною живої природи. Скорочення або навіть зникнення окремих ланок харчового ланцюжка призведе до глобального голоду та вимирання частини людства.

Нагадаємо, найбільші світові учені-атомники попереджають людство про ядерну катастрофу, до якої можуть призвести нинішні "ігри з вогнем". Вони пересунули стрілки символічного Годинника Судного Дня, зупинивши його за 90 секунд до опівночі. "Опівночі" світ опиниться в точці неповернення.