Науковці фіксують колосальні зміни на Сонці всього за два роки: що відбувається, і які можуть бути наслідки

Автор: Марченко Любов

Життя на Землі безпосередньо залежить від нашого світила. Коли Сонце погасне, згасне й життя на нашій планеті. А якби раптом Сонце вибухнуло, воно б умить спопелило і Землю. Лише за два з половиною роки лик Сонця кардинально змінився. Зі знімків геліостаціонарного супутника видно, що на Сонці неспокійно, на ньому назрівають множинні спалахи.

Науковці фіксують колосальні зміни на Сонці всього за два роки: що відбувається, і які можуть бути наслідки - today.ua

Про це розповів сайт Європейського космічного агентства (ЕSA).

Однак "пакувати валізи" і вирушати подалі від Сонячної системи не варто. Тим паче, що їхати нам поки що нікуди. Найближча до Сонця зірка Проксима Центавра розташована за 4 світлових роки від нас. Та й не відомо, чи є в її системі планети, придатні для проживання. Тому нам доведеться усе ж миритися зі своїм світилом. Тим паче, що, на щастя, нічого надприродного з ним не відбувається.

Сонце входить у максимум своєї активності

Таке трапляється приблизно раз на 11 років. Тобто будь-який середньостатистичний представник людської цивілізації приблизно 7-8 разів за своє життя переживає підвищену сонячну активність.

Популярні зараз

Частині пенсіонерів перерахують пенсію у червні: хто отримає додаткову тисячу гривень

Евакуацію з Вовчанська терміново зупинено: що відбувається в одній із найгарячіших точок війни

Киянам слід бути готовими до вимкнень електроенергії на тиждень

В Україну доставлено один із найкращих у світі комплексів ППО з Німеччини

Приблизно за 11 років наше світило проходить шлях від одного сонячного максимуму до іншого. Між ними, як і годиться, знаходиться період сонячного мінімуму, коли плям на Сонці зовсім мало, і воно малоактивне.

На мінімумі сонячної активності людям з нервовими і серцево-судинними захворюваннями живеться набагато легше. Однак, що ближче до максимуму, то більше на Сонці виникає плям, і тим частіше на ньому трапляються спалахи. З цими спалахами у навколишній космічний простір викидаються потоки зарядженої плазми.

Досягаючи земної магнітосфери, ці заряджені частинки спричиняють збурення геомагнітного поля Землі - так звані магнітні бурі. Ось ці магнітні бурі й випробовують на міцність наші судини і нашу нервову систему.

Сонце було на мінімумі у 2019 році. Зараз воно наближається до свого максимуму. Саме тому магнітні бурі слідують одна за одною і одна за одну сильніші.

Науковці фіксують колосальні зміни на Сонці всього за два роки: що відбувається, і які можуть бути наслідки

На знімках, зроблених геліостаціонарним супутником Сонця Solar Orbiter з інтервалом приблизно у два з половиною роки (перший зроблено в лютому 2021, а другий - у жовтні 2023), наочно видно, як за ці два з половиною роки змінився лик нашого світила. Зі спокійного і майже безтурботного він перетворився на грізний згусток плазми, вкритий величезними темними плямами і з величезними петлями силових магнітних ліній, готових ось-ось розірватися і викинути в космос черговий потік магнітних частинок.

Можна припустити, що з жовтня 2023 року цей лик став іще страшнішим, адже Сонце неухильно наближається до свого 11-річного максимуму, який має припасти на 2025 рік.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Утім, іноді в тривалості цього сонячного циклу бувають невеликі зрушення в той чи інший бік. Тому є припущення учених, що цього разу сонячний максимум настане раніше - вже цьогоріч. Нато вже неспокійно поводиться Сонце останнім часом.

Нагадаємо, у грудні 2023 року на Сонці стався колосальний спалах, рівного якому не було за 6 останніх років. Через це під завісу минулого року на Землі виникла потужна магнітна буря.