Покращує пам'ять і допомагає впоратися зі стресом: рослина, яка під час війни має бути в кожному домі

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на розвиток медицини і появу нових препаратів від різних захворювань, цілюща сила природи все ж таки залишається затребуваною і широко визнаною. Є чимало трав, які є ефективним профілактичним засобом від багатьох хвороб. Зокрема, розмарин – це рослина, яку медики рекомендують тримати у кожному будинку.

Покращує пам'ять і допомагає впоратися зі стресом: рослина, яка під час війни має бути в кожному домі - today.ua

Розмарин здатний пом'якшувати наслідки стресу. Він також сприяє покращенню пам'яті та корисний для профілактики когнітивних розладів, повідомляє видання hola. До того ж, розмарин невибагливий до умов утримання. Тому його можна просто вирощувати на кухні в горщиках для квітів.

Про виняткові цілющі властивості розмарину знали ще в стародавньому Єгипті, а також у Греції та Римі. У давнину розмарин вважали за священну траву, що сприяє зціленню від багатьох недуг. Втім і тепер, через кілька тисячоліть, розмарин залишається ефективним засобом профілактики багатьох захворювань, яке визнано сучасною медициною.

Сам собою розмарин не є антибіотиком і не здатний убити патогенні мікроорганізми у повітрі чи організмі людини. Однак речовини, що входять до його складу, мають протизапальні, антиоксидантні, антимікробні та протипухлинні властивості.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

До того ж, як зазначають медики, ця рослина покращує роботу мозку та сприяє збереженню когнітивних функцій у людей похилого віку. Розмарин покращує пам'ять і сприяє покращенню розумового процесу. Аромат цієї рослини сприяє зниженню рівня кортизолу – гормону стресу.

Покращує пам'ять і допомагає впоратися зі стресом: рослина, яка під час війни має бути в кожному домі

Однак, незважаючи на такі безперечні та перевірені тисячоліттями цілющі якості, розмарин у надмірних дозах здатний і завдати шкоди організму. Це стосується вживання цієї рослини як приправи до страв. Перенасичення їжі розмарином може спричинити спазми в животі та гастроентерит. Тому зловживати ним не варто, а ось щодня використовувати невеликі добавки цієї трави в їжу дуже корисно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Розмарин можна додавати в їжу, а також готувати з нього інгаляції та настоянки. До речі, розмаринові інгаляції одночасно працюють і як ароматизатор повітря, і як лікарський засіб.

Нагадаємо, можна приготувати соковитий маринований буряк з травами та часником. Готується така смачна та корисна страва всього за півгодини.