У сучасному світі гаджети супроводжують людей скрізь. Навіть прийом їжі не обходиться без перегортання стрічки в соціальних мережах або перегляду новин у месенджері. Але виявилось, що така звичка має негативний вплив на організм людини. До яких проблем може призвести сидіння в інтернеті під час їжі?
Здавалося б, що може бути небезпечного у тому, щоб дивитися рілс або читати свіжі новини під час обіду чи вечері. Але насправді організм погано реагує, якщо людина повністю не зосереджена на їжі.
Переїдання
Одним із найбільш явних наслідків сидіння в інтернеті під час їжі може стати переїдання. Відволікаючись на екран, люди можуть не зважати на те, скільки їжі вони з'їли. Справа в тому, що в такій ситуації мозок зосереджений на інформації на екрані гаджета, а не на тому, щоб розпізнавати сигнали ситості.
Розлад травлення
Багато медиків говорять про те, що процес прийняття їжі потребує певного рівня концентрації. Якщо людина буде зосереджена на їжі, вона ретельно пережовуватиме їжу, що стимулює травні ферменти і полегшує перетравлення та засвоєння поживних речовин. А під час перегляду сторінок в інтернеті люди швидко та не зовсім ретельно жують, що може призвести до розладу шлунка, здуття та інших проблем.
Ментальне здоров'я
Постійне сидіння в інтернеті, особливо під час їжі, може сприяти стресу та загальному занепокоєнню. Мозку потрібен час, щоб відпочити та розслабитися, зосередитися на всіх відчуттях. А коли увага розділена між екраном смартфона та тарілкою, то організм може недоотримати всю користь від їжі. Адже однією з її переваг є зниження стресу.
Порушення сну
Синє світло, яке випромінюють екрани смартфонів та комп'ютерів, може негативно вплинути на якість сну людини. Тому якщо сидіти в інтернеті під час вечері, то можна зіткнутися з проблемами із засинанням та сном. В результаті людина не зможе нормально відпочити і почуватиме себе втомленою весь наступний день.
Нагадаємо також про рибу, яка найшкідливіша для організму людини, тому їсти її категорично не можна.