Що станеться з організмом, якщо скоротити споживання солі до мінімуму

Автор: Ольга Березовська

Сіль - один з найважливіших інгредієнтів більшості страв, тому кожна людина регулярно її вживає в тому чи іншому вигляді. Але медики наполягають на тому, що велика кількість солі у раціоні харчування шкодить організму. Що ж буде з тілом, якщо відмовитись від неї повністю або знизити споживання до мінімуму?

Що станеться з організмом, якщо скоротити споживання солі до мінімуму - today.ua

Ми розповімо про ефекти, які можна побачити, якщо відмовитись від солі.

Кров'яний тиск

Надмірне вживання солі призводить до того, що в організмі затримується більше рідини. Внаслідок цього виникають проблеми з артеріальним тиском – гіпертонія. Тому якщо ви зменшите споживання солі, то відразу відчуєте відсутність різких стрибків тиску. Варто пам'ятати, що для організму корисно, щоб споживання солі протягом дня не перевищувало 5 грамів.

Робота нирок

Не тільки кров'яний тиск залежить від кількості споживаної солі, вона також може завдати серйозної шкоди ниркам. Тому якщо скоротити її, то можна уникнути ризику виникнення каміння в органі та покращити його здоров'я в цілому.

Популярні зараз

В Україні летять у прірву ціни на заміські будинки: експерти назвали причину

В Офісі президента повідомили, як змусити Росію завершити війну в Україні

В Україні унормують мінімальний та максимальний вік для керування автомобілями

Forbes повідомило про масштабну атаку росіян з використанням гольф-карів під Куп'янськом

Що станеться з організмом, якщо скоротити споживання солі до мінімуму

Набряки

Якщо ви часто відчуваєте здуття живота і постійно зіштовхуєтеся з набряком кінцівок, це сигнал того, що ви їсте занадто багато солі, яка і викликає затримку води в організмі. Тому варто подумати, щоб максимально скоротити споживання солі та забути про цю проблему.

Енергія

Через те, що сіль затримує воду в організмі, виникає набряклість. І в такому стані людина навряд чи хоче багато рухатись. А от якщо прибрати сіль із раціону, то можна забути про цю проблему і стати більш енергійним.

Зміна смаку

Солоні продукти мають дуже насичений смак, тому можуть "перебивати" іншу їжу. Якщо ж скоротити споживання натрію, ваші смакові рецептори стануть більш чутливими, і ви зможете відчути смак звичних продуктів зовсім інакше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Що станеться з організмом, якщо скоротити споживання солі до мінімуму

Пропонуємо також дізнатися, що станеться з організмом, якщо щодня пити каву на голодний шлунок.