Сон зі смартфоном: китайський учений розповів про можливість онкозахворювання від близького контакту із девайсом

Автор: Марченко Любов

Смартфон, як і більшість сучасних приладів, має певне випромінювання. Однак воно не настільки потужне, як дехто думає. А отже, навряд чи може стати призвідником онкозахворювання. Тому сон зі смартфоном не настільки страшний. А от під час розмови або передачі даних девайс може справді становити певну небезпеку.

Сон зі смартфоном: китайський учений розповів про можливість онкозахворювання від близького контакту із девайсом - today.ua

Такими висновками поділився китайський інженер-фізик Шан Чжинань з Університету Цінхуа.

За словами інженера, на сьогодні наукою не встановлений зв'язок онкозахворювань з випроміненням від смартфона. Адже цей девайс під час спокою (якщо ним ніхто не користується) має дуже низьку потужність випромінювання. Вона зростає, коли по смартфону розмовляють або використовують його для обміну даними.

Тому спеціалісти радять любителям довгих розмов або тим, у кого характер роботи пов'язаний із тривалим використанням смартфона, користуватись навушниками. Так вони одержать значно менше опромінення. А загалом смартфони не більш шкідливі, ніж кава або мариновані огірки.

Популярні зараз

Микола Тищенко влаштував істерику під час обшуку у своєму будинку й розбив мобільний телефон: відео

В Україні змінили розподіл електроенергії: найбільший вплив відчують жителі Києва

Українські міста вже найближчим часом можуть залишитися без води: водоканали працюють на межі

Влада готує українцям підвищення податків – ймовірно, вже з липня

"За класифікацією канцерогенів Міжнародного агентства з вивчення раку електромагнітне випромінювання входить в категорії 2b і 3 нарівні з маринованими огірками і кавою", - каже учений.

Сон зі смартфоном: китайський учений розповів про можливість онкозахворювання від близького контакту із девайсом

Тому він радить звернути більше уваги на канцерогени, які віднесені до першої категорії. Серед них – тютюн, сонячні промені, а також автомобільні вихлопи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, фізик спростував поширену думку про шкідливість електромагнітних хвиль, які випромінюють мобільні базові станції. Він каже, що випромінювання навіть поруч із такою станцією зовсім невелике і навряд чи може бути збудником серйозного захворювання.

Нагадаємо, багато користувачів мобільного зв'язку повертаються до старих добрих кнопкових мобільних телефонів. Так, нещодавно випущену партію легендарної Nokia 3210 покупці у Китаї розмели за лічені дні.