Учені назвали максимальну тривалість людського життя: як можна подовжити свій земний вік

Автор: Марченко Любов

Тривалість життя – одна з найбільших загадок медицини, яка залишається нерозгаданою, попри всі сучасні досягнення науки. Учені знають, як можна збільшити людський вік на 10 років, але не знають, як збільшити його на кілька десятиліть. І чи існує взагалі межа, більше за яку людина прожити не в змозі навіть теоретично?

Учені назвали максимальну тривалість людського життя: як можна подовжити свій земний вік - today.ua

Опитування, зроблене виданням IFLScience, засвідчило: майже ніхто з людей не хотів би жити вічно, але прожити на кілька десятків років чи навіть на півстоліття довше, хотіли би майже всі, пише expert.

Процес старіння досі не розгаданий

Ми помираємо через те, що ми старіємо. Але ніхто достеменно не знає, що таке старіння. Учені дають визначення старінню як втраті фізіологічної цілісності, що прогресує і призводить до функціональних порушень.

Причому, як стверджують дослідники із Інституту біології старіння Макса Планка, старіння і вік не завжди взаємопов'язані. Адже всім нам доводилося зустрічати в житті молодих та енергійних літніх людей і водночас 40-річних "стареньких", зі старечою ходою і звичками. І річ тут не лише в особистій ментальності та усвідомленні себе. Адже насправді вік біологічний та паспортний вік -  зовсім не ідентичні поняття.

Популярні зараз

В Україні мають намір перенести початок нового навчального року на серпень

В Україні продають дешеві смарт-квартири: як виглядає житло за 10 000 доларів

У Верховній Раді пояснили, хто отримає право на економічне бронювання від мобілізації

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

Учені осі не знають відповіді на головне запитання: що викликає старіння? Чому організм живої істоти раптом починає старіти. А оскільки відповіді на це немає, то й боротися з проблемою ефективно не виходить.

Науковці одностайні лише в одному: тривалість людського життя значною мірою залежить від кількох чинників. Зокрема, на тривалість життя впливають:

  • природна спадковість. Тобто у людей із хорошою генетикою, в яких у родині було немало довгожителів, значно більше шансів також довго прожити;
  • спосіб життя. Це якраз те, що можна контролювати і добитися непоганих результатів;
  • випадковий збіг обставин. Тут не йдеться про нещасні випадки, які можуть вкоротити людям віку. Під збігом обставин мається на увазі соціальне середовище, в якому людина росла і проживає все життя, обрана професія, партнери, задоволення від життя і таке інше. Навіть неприємні сусіди можуть бути тим подразником, який змусить вас щодня нервувати і зрештою вкоротить віку.

Учені назвали максимальну тривалість людського життя: як можна подовжити свій земний вік

Із цих трьох чинників лише другим ми можемо більш-=менш керувати. Перш за все, доведеться відмовитись від шкідливих звичок

Отже, щоб довше жити, потрібно:

  • стежити за своєю вагою;
  • відмовитися від куріння;
  • помірно споживати алкоголь;
  • вживати не менше п’яти порцій фруктів і овочів на день.

Проте, як показують дослідження, завдяки правильному способу життя, можна подовжити свої літа максимум на 14 років. І все. Тобто, що робить довгожителів довгожителями, і чому у них механізм старості включається значно пізніше, науці невідомо.

Яка найдовша тривалість життя людини?

Ще сто років тому, у дослідженні за 1921 рік стверджувалось, що жодна людська істота не здатна прожити понад 105 років. Однак довгожителі, які з'явилися згодом, стали живим запереченням цієї теорії. Наприклад, Жанна Кальман - найстаріша людина в історії, вік якої вдалося підтвердити, померла в 1997 році у віці 122 роки та 164 дні.

Дослідження, результати якого були опубліковані вже у наш час, в 2016 році, показало, що максимальна тривалість людського життя може становити 125 років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але тепер вже є більш пізні висновки учених, які додають до максимального людського віку ще 25 років. Принаймні, так стверджує професор демографії та статистики Каліфорнійського університету в Берклі Кен Вахтер. За словами ученого, показники смертності серед літніх людей скорочуються. А це означає, що верхня планка тривалості життя знову може бути піднята. Але коли вона досягне стелі, поки що ніхто не знає.

Нагадаємо, дієтологи назвали корисні продукти які покращують концентрацію і пам'ять.