Багато досвідчених господинь використовують оцет не тільки для приготування їжі, але і як засіб для чищення. Хоча їм все ж не варто наносити розчин на певні поверхні та предмети, щоб не зіпсувати їх.
Звичайно, оцет – це справді корисний засіб, який допомагає очищати плями. Але пропонуємо дізнатися, де його не можна використовувати.
Поліровані меблі
Сильнокислотні продукти не радять наносити на такі поверхні, оскільки оцет згодом роз'їдає воскове покриття і може пошкодити шафу, тумбочку чи стілець. Для очищення таких предметів меблів краще використовувати мильний розчин, який допоможе акуратно прибрати плями та надати поліруванню ідеального вигляду.
Стільниці
Стільниці на кухні - це не те місце, яке варто протирати оцтом. Кислота у ньому згодом може пошкодити верхній шар покриття. І відновити його буде неможливо, тому доведеться замінювати стільницю на нову. Натомість досвідчені господині рекомендують протирати такі поверхні губкою та засобом для миття посуду.
Алюмінієві та чавунні сковороди
Чистячі розчини на основі оцту погано діють на алюміній та захисне покриття чавуну, в результаті вони стануть більш сприйнятливими до іржі. Щоб відмити такий посуд, достатньо використовувати або мильний розчин, або звичайний засіб для миття посуду. Вони безпечніші для матеріалу, з якого зроблена сковорода.
Ламінат та паркет
Хоча деякі господині використовують розчин з оцтом для очищення підлоги, краще не наносити його на дерев'яне покриття для підлоги. Навіть розведений оцет може зруйнувати шар, яким покрита деревина, і зробити його тьмяним. З ламінатом і паркетом варто бути обережними, тому краще використовувати м'якіші або призначені спеціально для дерев'яних підлог засоби.
Пропонуємо також кілька лайфхаків, які допоможуть легко та просто очистити клавіатуру ноутбука.